Angry Birds'ün Çizgi Film Serisi Geliyor

Angry Birds'ün Çizgi Film Serisi Geliyor

Rovio mobil oyun piyasasında ortalığı kasıp kavuran ve insanları akıllı telefonlarının başına bağlayan popüler oyun serisi Angry Birds'ün çizgi film serisinin çekildiğini duyurdu. Bundan böyle Angry Birds fanları Piggy Adası'nın kalbinin derinliklerinde neler olup bittiğini izleyebilecekler.

Piyasaya önce doldurulmuş oyuncak hayvanları sürülen, ardından T-shirtleri bastırılan ve şimdide karşımıza çizgi film ile gelecek olan Angry Birds'ün hayran kitlesi ve franchisingi büyümeye devam ediyor.

Rovio'nun bugün yaptığı duyuruya göre Angry Birds çizgi film serisinin ilk bölümü 16 Mart tarihinde yayınlanacak ve izleyiciler Piggy adasında olanları ve sevimli kuşların vahşi domuzcuklara neden bu kadar büyük bir öfke duyduklarının hikayesini tam anlamıyla öğrenebilecekler.

Aslına bakarsanız oyun yapımcısı Rovio geçtiğimiz yılın Nisan ayında popüler oyun serisi Angry Birds için bir animasyon serisi çekebileceğini ima etmişti. Angry Birds'ün çizgi film duyurusunun dışında Rovio tarafından yapılan başka bir açıklamaya göre oyun aynı zamanda 2016 yılında sinema salonlarına taşınacak gibi görünüyor. Bir oyun şirketi olan Rovio'nun gerçekleştridiği bu atılımları göz önünde bulundurduğunuz zaman bir eğlence şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söylemek yanlış olmayacaktır.

Bilindiği üzere Farmville'in yaratıcısı olan popüler oyun firması Zynga'da Prison Break'in yönetmeni Brett Ratner ile Farmville'in yarım saatlik bölümlerden oluşan animasyon serisi için anlaşmış ve eğlence sektörüne adım atmıştı.

Angry Birds'ün çizgi film serisinin hangi cihazlar, uygulamalar veya siteler üzerinde yayınlanacağı belirsizliğini koruyorken, söylentilere göre çizgi film serisi toplam 52 bölümden oluşacak ve 16 Mart tarihindeki ilk bölüm kendi web sitesi üzerinden izlenebilecek.

God of War: Ascension Senaryo Modu Tanıtım Videosu

YORUMLAR