Angry Birds'ün Yapımcısı Tampere'daki Oyun Stüdyosunu Kapatıyor!

Angry Birds'ün Yapımcısı Tampere'daki Oyun Stüdyosunu Kapatıyor!

Milyonlarca kez oynanan sinirli kuşlar oyununun yapımcısı Rovio, şirketi küçültme gerekçesiyle Tampere'de bulunan ofisini tamamen kapatacak ve yüzden fazla çalışanını işten çıkaracak.

Rovio, 2003 yılında kurulan ve Angry Birds oyunlarıyla ünlenen başarılı bir şirket. Şirket çoğu mobil işletim sisteminde ve masaüstü cihazlarda oynanabilen küçük oyunlar üreterek insanların ilgisini çekti ve mağazada en çok indirilen oyunların sahipleri arasında yer alıyor. Aylık milyonlarca dolar kazanan bu şirket, giderlerini azaltmak için 110 personelini işten çıkaracak ve Tampere'de bulunan büyük bir oyun stüdyosunu kapatacak.

Tampere aslında oldukça büyük bir stüdyoydu ve Rovio'nun yaklaşık yüzde 16'lık kocaman bir parçasıydı. Tampere'de kaç kişinin çalıştığı bilinmiyor fakat Rovio 110 kişinin kesin olarak işten çıkarılacağı duyuruldu. Kalan kişilerin merkez stüdyosuna atanıp atanmayacağını zamanla göreceğiz. Bu karar ile daha da büyüyeceğine inanan Rovio'nun aylık olarak yaklaşık 200 milyon aktif oyuncusunun olduğu söyleniyor

Angry Birds'ün Tüm Serisi Windows Phone İçin Ücretsiz Hale Getirildi!

YORUMLAR