Animasyon Filmine Gelen Çocuklara Korku Filmi Şoku!

Hereditary

Yakında vizyona girecek olan ve yılın en iyi korku filmlerinden biri olarak gösterilen Hereditary'nin fragmanı, çocuklara yönelik bir animasyon filmi olan Peter Rabbit'in (Tavşan Peter) gösteriminden önce oynatılınca olan oldu. 

"Korkunçtu." bu sözler, çocuğuyla Peter Rabbit'i izlemeye gelen bir ebeveyne ait. Sinemadaki çocukların yayınlanan fragmanla büyük bir korku yaşadığını ifade eden ebeveyn, salondaki herkesin çocuklarının gözlerini ve kulaklarını kapatmak zorunda kaldığını söyledi.

Bu ilginç olay, Avustralya'da çoğu insanın izinli olduğu "Anzak Günü" olarak bilinen ulusal tatil gününde yaşandı. Sinema salonlarının aileleriyle gelen çocuklarla dolup taştığı bu günde, eğlenceli dakikalar geçireceklerini sanan küçükler, ne yazık ki umdukları şeyi bulamadı. Tabii, aynı durumun ebeveynler için de geçerli olduğunu söyleyelim.

Çocukların gününü kabusa çeviren Hereditary filminin fragmanı:

Çocuklarını animasyon filmi Peter Rabbit'e götüren aileler, yakında çıkacak filmlerin fragmanlarını izlerken, Hereditary'nin bir hayli korkunç olan fragmanıyla karşılaştılar. Hassas sahnelerin yer aldığı filmin fragmanını gören çocuklar, bir anda çığlık atmaya başladı. Büyük bir şok yaşayan aileler, çocuklarının gözlerini ve ağızlarını kapatarak ağlamalarına engel olmaya çalıştıysa da pek başarılı olamadı. Hatta bazı aileler salondan apar topar çıkmak zorunda kaldı.

Olayın yaşandığı sinemadaki yetkililer durumu farkettikleri anda fragmanı ekrandan aldı. Yayınladığı bildiride ailelerden özür dileyen sinema, tüm müşterilere iyi niyet jesti olarak ücretsiz bilet verdi. Ancak işin tuhafı, ücretsiz biletlerin sadece o gün içinde geçerli olmasıydı.

Bir ebeveyn WA Today'e, verdiği demeçte, "Bedava biletlerin bir ay boyunca geçerli olduklarını söylediler, ancak öyle olmadığını anladık" ifadelerini kullandı. Öte yandan sinema, dağıtılan biletlerin 25 Nisan 2019'a kadar geçerli olduğu konusunda ısrar ediyor.

Peter Rabbit’in fragmanı: