Anlık Makaleler Özelliği, Facebook Messenger’dan Kaldırıldı

Anlık Makaleler Özelliği, Facebook Messenger’dan Kaldırıldı

Facebook, 2015 yılında tanıttığı Anlık Makaleler özelliğini Facebook Messenger’den kaldırdı. Anlık Makaleler, haber yayıncılarının içeriklerini sosyal medyadaki kitlelere daha hızlı bir şekilde sunmaları için 2015 yılında tanıtılan Facebook’un mobil uygulamasına yönelik bir özellik olmasıyla dikkat çekiyor.

Haber yayıncılılarının Facebook’ta paylaştığı içeriklerin 10 kat daha hızlı yüklenmesini sağlayan Anlık Makaleler özelliği, Facebook Messenger’daki miadını doldurdu. Facebook sözcüsü yaptığı açıklamada, Anlık Makalelerin kullanıcılar ve yayıncılar için çok önemli olduğunu ifade ederken, bu özelliğin Messenger’dan kaldırılacağını, ancak Facebook’un çekirdek uygulamasında geliştirilmeye devam edileceğini söyledi. Sözcü, haber yayıncılarının içeriklerini Facebook Messsenger üzerinden hızlı bir şekilde yayınlamalarını sağlamak için farklı bir araç üzerinde çalışılabileceğini veya daha farklı platform yaratılabileceğini de söyledi.

Ayrıca Facebook, Anlık Makaleler üzerinden maddi kazanç elde etme noktasında da sorun yaşadı. The New York Times ve The Wall Street Journal da içinde olduğu büyük yayıncılar, Anlık Makaleler özelliğini kullanmamaya başladılar. Bunun nedeni olarak, abone olmaksızın Facebook’ta paylaşılan içeriklerin tam erişime açılması olarak belirtiliyor.

Kullanıcı deneyimini artıran Anlık Makaleler özelliğinin Facebook Messenger desteğine son verilmesi birçok kullanıcıyı üzecektir. Bakalım Facebook, bu platformu korumak adına hangi adımları atacak?

Facebook Messenger Oyunları Kullanıma Açılıyor

Facebook, Spam İçeriklerle Mücadele Edecek

Facebook, İspanya'da 1.2 Milyon Euro Para Cezasına Çarptırıldı

YORUMLAR