Anna RF, Gece Gölgenin Rahatına Bak İçin Belgelerle Konuştu

Anna RF, Gece Gölgenin Rahatına Bak İçin Belgelerle Konuştu

Türkiye'nin magazin gündemini son birkaç gündür meşgul eden Gece Gölgenin Rahatına Bak isimli şarkıyı, YouTube'tan kaldırtan Anna RF grubunun bir üyesi, yayınladığı videoyla resmi bir açıklama yaptı. 

Çağatay Akman tarafından seslendirilen Gece Gölgenin Rahatına Bak isimli şarkı, YouTube üzerinden yayınlanmasının ardından inanılmaz bir popüleriteye erişmiş ve neredeyse her yerde çalmaya başlamıştı. Akman'a da müthiş bir ün kazandıran bu şarkı, YouTube üzerinde 200 milyondan fazla kişi tarafından izlenmişti. Fakat daha şarkının yayınlandığı ilk günden bu yana Gece Gölgenin Rahatına Bak ve Anna RF'in Jump isimli şarkısı arasındaki benzerlik konuşulur olmuştu. 

Çağatay Akman'a iki şarkı arasındaki bu benzerlik sorulduğunda, ilk olarak Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısının alt yapısını Jump'tan değil de Güllü'nün Her Şeyim Oldun Benim şarkısından aldığını söylemişti. Nitekim Güllü'nün şarkısı biraz hızlıca dinlendiğinde arada bir benzerlik duymak da mümkündü. Akman, Jump'ın da söz ve müziği Mehmet Ali Sezer'e ait olan bu şarkıdan çalındığını dahi iddia etmişti.

Tüm bu tartışmalar sürerken, Anna RF grubundan beklenmeyen bir hareket gelmiş ve Gece Gölgenin Rahatına Bak'ı YouTube üzerinden kaldırtmıştı. Çağatay Akman ve yapım şirketi konu üzerine üst üste açıklamalar yapsalar da Anna RF'den hiç açıklama gelmemişti. Grup resmi Youtube hesapları üzerinden yayınladığı bir videoyla bütün bu tartışmalara da son noktayı koydu.

Anna RF grubundan Ofir, resmi YouTube kanalları üzerinden, son günlerde yaşananları anlattı. Çağatay Akman'ın şarkısını, kendilerine ait olan Jump'tan çalıntı olduğu için kaldırttıklarını söyleyen Ofir, iddia edildiği gibi kendi şarkıları Jump'ın Mehmet Ali Sezer'in şarkısıyla hiçbir alakası olmadığını da söyledi. Hatta bunun için müzik uzmanlarından onaylı belge aldıklarını ve bu belgenin ardından YouTube'a başvurduklarını da belirtti. Türkçe altyazıyla paylaşılan o videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sizce Kim Haklı?

İddia edilen benzerlikler konusunda tek tek aşağıdaki şarkıları dinlediğinizde ne düşünüyorsunuz? Gece Gölgenin Rahatına Bak, Jump'tan mı çalıntı yoksa Güllü'nün seslendirdiği şarkı mı kullanılmış?

Yeni İnternet Dizimiz Görünen Adam YouTube'da!

YouTube, Mobil Canlı Yayın Protokolünü Değiştirdi

YouTube'da Yayınlanan Çocuk Çizgi Filmleri Rahatsız Edici Bulunuyor

YORUMLAR