Anonymous, Atatürk Havalimanı Saldırısı Sonrası IŞİD'e Karşı İntikam Operasyonunu Başlattı

Anonymous, Atatürk Havalimanı Saldırısı Sonrası IŞİD'e Karşı İntikam Operasyonunu Başlattı

Düzenlediği farklı operasyonlarla zaman zaman gündeme gelen anonim hacker örgütü Anonymous geçtiğimiz günlerde yaşanan ve yüreklerimizi dağlayan Atatürk Havalimanı saldırısı sonrasında IŞİD'e karşı eyleme geçme kararı aldı. Bu amaçla OpIstanbul adını verdiği operasyonu başlatan Anonymous daha önceden yaşanan Brüksel ve Paris saldırılarının ardından da IŞİD'e karşı siber savaş başlatmıştı. Anonymous bu anlamda terör karşısında Türkiye'nin de yanında olduğu mesajını verdi. 

Atatürk Havalimanı saldırısında IŞİD üyesi teröristler ellerinde silahlarla havalimanındaki masum insanlara ateş açmış, üzerlerindeki 3 bombayı patlatarak çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine ve ağır yaralanmasına yol açmışlardı. Bu saldırı dünya çapında büyük tepkiler almış, birçok ülke Türkiye'ye taziye mesajları yayınlayarak saldırıyı kınamıştı. Anonymous da tepkisini siber dünyada göstermeye başladı.

Anonymous daha önceki IŞİD saldırıları sonrasında düzenlediği eylemlerde IŞİD üyelerine ait binlerce sosyal medya hesabını tespit ederek raporlamış ve kapattırılmalarını sağlamıştı. Hesabı kapatılan IŞİD üyeleri kısa süre içerisinde yeni hesaplar açsa da bu eylemler sonucunda IŞİD'in yeni destekçiler kazanma süreci aksamıştı. Anonymous'un düzenlediği operasyonların IŞİD'in yeni insan gücü kazanmasını zorlaştırması açısından sorunun köküne yönelik bir çözüm olduğu söylenebilir.

Anonymous'un başlattığı yeni operasyon hacker örgütünün yayınladığı bu videoyla duyuruldu:

IŞİD'in Google'ı Hackleme Macerası Bir Komediye Dönüştü

YORUMLAR