Anonymous İsrail'e Ciddi Bir Saldırı Düzenledi

Anonymous ve Anonymous'u destekleyen bazı hacker grupları 7 Nisan günü OpIsrael adlı bir eylem kapsamında İsrail'e saldırdı.

Anonymous İsrail'e Ciddi Bir Saldırı Düzenledi

Anonymous ve Anonymous'u destekleyen bazı hacker grupları 7 Nisan günü OpIsrael adlı bir eylem kapsamında İsrail'e saldırdı. Eylemin Op_Israel adlı Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada 100.000'den fazla internet sitesinin, 40.000 Facebook hesabının, 5.000 Twitter hesabının ve 30.000 civarında İsrail banka hesabının eylemden etkilendiği ve eylemin 3 milyar dolar civarında maddi zarara yol açtığı belirtildi. Bunun yanında DDOS saldırıları sonucu başbakanlık, savunma bakanlığı, istatistik kurumu ve gizli istihbarat kurumu gibi önemli hükümet siteleri uzun bir süre erişilemez halde kaldı.

Saldırıya Anonymous'un çekirdek ekiplerinden olan AnonGhost'un yanında LatinHackTeam, Fas ve Moritanya hacker grupları ve birkaç farklı Anonymous grubu daha katıldı.

İsrail hükümet yetkilileri ise eylem sonucu oluşan zararın hackerların iddia ettiği kadar yüksek olmadığını ve Anonymous'un İsrail'in hayati derecede önemli altyapısına zarar vermeye yeterli gücünün olmadığını iddia ediyor.

Gelmiş Geçmiş En Büyük Siber Saldırı İnterneti Yavaşlattı

YORUMLAR