Anonymous Müslümanlara Sataşan Donald Trump'ın Web Sitesini Hackledi!

Anonymous Müslümanlara Sataşan Donald Trump'ın Web Sitesini Hackledi!

İnternetin anonim hacker ordusu Anonymous bir süredir IŞİD'e karşı yürüttüğü eylemlerin ardından hedef değiştirdi ve hack eylemlerini #OpTrump kapsamında Donald Trump'a yönlendirdi. Hatırlanacağı üzere IŞİD'in Paris'te düzenlediği terör saldırısı ardından Anonymous bu örgüte siber savaş ilan etmiş ve IŞİD'e ait binlerce sosyal medya hesabı ile internet sitesini hackleyerek ele geçirmişti. Hacker birliğinin bu siber savaşı hakkında "Anonymous acaba Müslümanlar'a karşı bir savaş mı yürütüyor?" gibi sorular kafalarda dolanmaya başlamıştı. Fakat Anonymous düzenlediği son operasyonda Müslümanlar'ın yanında yer alarak bu soruların cevabını net bir şekilde verdi.

Donald Trump'ın Anonymous'un DDoS saldırılarına maruz kalmasının sebebi ise geçtiğimiz haftalar içinde yaşanan San Bernardino silahlı saldırısını Müslümanlar'ın üzerine yıkmaya çalışması ve Müslümanlar hakkında nefret söylemleri yaymaya başlaması. Donald Trump yaptığı konuşmalarda Müslümanlar'ın Amerika Birleşik Devletleri'ne girişlerinin yasaklanmasını da talep etmişti. Anlaşılan o ki Donald Trump'ın bu tavrı Anonymous'un hoşuna gitmemiş. Hacker örgütü bu açıklamalardan sonra Trump'a ait web sitelerinden biri olan trumptowerny.com sitesine saldırılarını başlatmış. Sonuçta bu site ve CloudFlare ön belleğinde yer alan ana sayfa kopyası birkaç saat içinde düşmüş ve siteye erişim tamamen kapatılmış.

Anonymous'un saldırı ile ilgili olarak yaptığı açıklama ise şu şekilde:

"Donald Trump, dikkatimizi çektiği üzere bütün Müslümanlar'ın Amerika Birleşik Devletleri'ne girmelerini yasaklamak istiyormuşsun. Bu politika büyük bir etki yaratacak. Bu IŞİD'in istediği şey. Daha fazla Müslüman mutsuz hissettikçe IŞİD bu Müslümanları saflarına dahil edebileceğine daha fazla inanacak. Birleşik Devletler daha fazla Müslümanları hedef alıyormuş gibi göründükçe sadece radikal Müslümanlar değil, IŞİD de bu durumu sosyal medya propagandasına alet edecek. Donald Trump, herhangi bir şey söylemeden önce iki kere düşün. Bay Donald Trump, uyarıldınız. "

Anonymous'un IŞİD Trolleme Günü Başladı, İşte İlk Görüntüler

YORUMLAR