Anonymous Türkiye'yi Açık Bir Şekilde Tehdit Etti

Anonymous Türkiye'yi Açık Bir Şekilde Tehdit Etti

IŞİD'e karşı savaş açan Anonymous hacker grubu Türkiye'yi IŞİD'e yardım etmekle suçlayıp destek kesilmezse DDoS saldırılarına devam edeceklerini belirten bir video yayınladı.

IŞİD'e karşı uzun bir süredir savaş halinde olan Anonymous hacker grubu, terör örgütünün internet üzerindeki faaliyetlerini engellemek için sürekli olarak saldırılar gerçekleştiriyor. Anonymous hacker grubu bu seferde Türkiye'yi hedef alan bir videoyu YouTube üzerinden paylaştı. Videoda Türkiye'yi IŞİD'e destek olmakla suçlayan Anonymous eğer destek kesilmezse Türkiye'ye yapılan DDoS saldırıların devam edeceğini belirtti. 

Türkiye'nin IŞİD kökenli kişilere hastane ve gıda yardımı yaptığını söyleyerek bunu asla kabul etmeyeceklerini belirten Anonymous hacker grubu, bunun bir delilik olduğunu da sözlerine ekledi. Videoda söylenenlere göre destek kesilmediği süre boyunca DDoS saldırıları devam edecek ve Türkiye'nin internet sınırları sadece ülke içerisinde olacak. Yani ülke içinde bulunan sitelere dış ülkelerden erişim sağlanamayacak. Sözlerine devam eden Anonymous sözcüsü, destek kesilmediği sürece bankaların ve askeri havaalanlarının DNS köklerine kadar saldırılar düzenleyeceğiz şeklinde ifadelere de yer verdi.

Anonymous'un yayınladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Türkçe çevirisini sizler için videonun alt kısmına metin olarak ekledik.

Videonun Türkçe Çevirisi:

Merhaba Dünya vatandaşları, Biz Anonymous

Pek çoğunuzun duyduğu üzere Türkiye IŞİD'i kaçak petrol alarak ve yaralanan savaşçılarını hastaneye kaldırarak destekliyor. Biz bunu kabul edemeyiz Recep Tayyip Erdoğan.
Basının da yayınladığı gibi Türkiye'nin interneti pek çok DDoS saldırısı altında kalmıştır ve bu saldırılar yüzünden Türkiye internet sınırlarını kapatarak diğer ülkelerdeki kullanıcıların Türkiye'deki websitelerine girişini engellemiştir.

Sevgili Türkiye Hükümeti, eğer IŞİD'i desteklemeyi durdurmazsanız bizde internetinize saldırmaya devam edeceğiz. Root DNS, bilimsel devlet çalışmaları, kritik banka işlemleri ve askeriye dahil olmak üzere saldırılarımızı yapacağız.

Türkiye bu çılgınlığa bir son ver. Kaderiniz kendi ellerinizde.
Biz Anonymous'uz.
Biz Lejyonlarız.
Biz affetmeyiz.
Biz unutmayız.
Bizi bekleyin.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta içerisinde nic.tr'ye yapılan saldırılar sonucu 400 bin kadar .tr uzantılı site ele geçirilmişti. Türkiye'nin 5 ana sunucusunu çökertmeyi başaran hackerlar bir müddet erişimi kesmişti. Şimdi ise Anonymous'un ortaya attığı bu iddianı sonuçlarını merakla bekliyor olacağız.

Rus Hackerlar 2 Gündür Yoğun Bir Şekilde Nic.tr'ye Saldırıyor!

Anonymous Hakkında Görüşlerinizi Değiştirecek 10 Anonymous Operasyonu

YORUMLAR