Anonymous'a Yardım Eden Muhabir 2 Sene Hapis Cezası Aldı!

Anonymous'a Yardım Eden Muhabir 2 Sene Hapis Cezası Aldı!

Amerika'da oldukça ilginç bir siber güvenlik davası sonuçlandı. Normalde dünya çapında hack eylemleri yaptıktan sonra izleri sürülen ve yakalanan hackerların yargılandıklarına ve büyük cezalarla karşılaştıklarına şahit oluyoruz. Hatta geçtiğimiz aylarda ATM'leri hackleyip milyonlarca doları hesabına geçiren bir Türk hackerın  247.5 yıl hapis cezası ile yargılanacağından bahsetmiştik. Fakat bu sefer durum biraz farklı.

Anonymous'a yardım ve yataklık etmekten 2 sene hapis yatacak

Haberimizin konu aldığı olayın merkezinde Matthew Keys adlı bir televizyon muhabiri yer alıyor. Keys'in yargılanma ve cezaya çartırılma sebebi ise 2010 yılında ortaya çıkan bir olaydan kaynaklanmakta. Bu tarihlerde bir televizyon kanalında çalışan muhabir işinden kovulduktan sonra intikam için Anonymous'un en büyük kollarından olan LulzSec ile iletişime geçiyor ve kovulduğu kanalın hacklenmesi için yardım istiyor. LulzSec de bu talep karşısında harekete geçerek bu kanala bağlı internet sitelerini ele geçiriyor.

Muhabirin 75 yıl hapsi istenmiş

Keys'in hackerlara televizyon kanalına giriş yapmaları için giriş bilgilerini sunarak teknik destek vermiş olması nedeniyle dava açılıyor. Ayrıca Keys televizyon kanalının sitelerine abone olan insanlara da spam niteliğinde mesajlar yollamış. Muhabirin olaylarda parmağının olduğu keşfedildikten sonra çıkarıldığı mahkemede 75 yıl hapsi istenmiş. Fakat sadece 2 sene hapis cezasında karar kılınmış.

ATM'lerden 55 Milyon Dolar Çalan Türk Hacker Rekor Hapis Cezasıyla Yargılanacak

YORUMLAR