Anroid Tabanlı Nokia A1 İçin Yeni Görseller Sızdırıldı

Anroid Tabanlı Nokia A1 İçin Yeni Görseller Sızdırıldı

Telefon departmanı Microsoft'a satıldıktan sonra akıllı telefon pazarına ürün çıkarmayan Nokia ismini Lumia'ya devretmişti. Bu stratejinin çok tutmadığını fark eden Microsoft, pazara Android tabanlı telefonu Nokia A1 ile geri dönüyor. 

2013 yılından bu yana dokunmatik ekrana sahip ve akıllı telefon özelliklerine sahip herhangi bir Nokia çıkmadı. Markanın tekrar döneceği geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı ama karşımıza nasıl bir telefon çıkacağı ve ne gibi özelliklere sahip olacağı bilinmiyordu. Android Authority'nin sızdırıldığını söylediği yeni görsellerle birlikte, Nokia A1'in tasarımı ve ara yüzü ortaya çıkmış oldu.

Android'in son sürümünü kullanacak olan Nokia A1, daha önce Nokia ismiyle piyasaya sürülen bir tabletde de gördüğümüz Nokia Z isimli arayüzü kullanacak. 2016'nın yaz aylarında yani birkaç ay sonra piyasaya sürüleceği söylenen telefonun teknik özelliklerine dair de açıklamalar yapıldı. Yine Android Authority'nin ismini vermediği kaynağa dayandırdığı bilgilere göre; şimdilik A1 olarak adlandırılan telefon, orta segmente hitap edecek.

5.5-inch büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak olan Nokia A1, 1080p ekran çözünürlüğü ile gelecek. İşlemci olarak ise Qualcomm Snapdragon 652 kullanacak. İşte bu işlemci modelinden anladığımız üzere, telefon orta seviye ürünler arasında sayılacak. Halihazırda üst segment telefonlar arasındaki rekabetin çok kızışmış olmasından ziyade, orta ve düşük seviye telefonlarda da elle tutulur bir ürünün piyasayada olmayışı, Nokia için ideal bir başlangıç olarak adlandırılıyor. 

Tabii bunların hepsinin söylentiden ibaret olduğunun altını çizelim. Nokia tarafından resmi bir açıklama gelene kadar yeni telefona dair kesin bilgileri edinemeyeceğiz. Yine de böylesine haberlerin genellikle doğru çıktığını da hatırlatmakta fayda var.

Nokia, MWC 2016'da Çok Büyük Bir Şey Tanıtacak!

Beklenen An Geldi: Nokia'nın Yeni Telefonu Gün Yüzüne Çıktı

Nokia'nın Yeni Akıllı Telefonunun Sinyalleri Verildi

YORUMLAR