Antalya'da Kan Donduran Selfie Faciası!

Antalya'da Kan Donduran Selfie Faciası!

Son zamanlarda bir hayli yaygınlaşmaya başlayan tehlikeli selfie çekilme akımı bu sefer can aldı. İnternet üzerinde yüksek yerlere tırmanırken veya tehlikeli hareketler yaparken özçekim fotoğraflarını çekerek paylaşan birçok kişiye rastlamamız olası bir durum. Fakat her zaman işler beklenildiği gibi gitmeyebiliyor ve bu tehlikeli selfie girişimleri maalesef ki ölümle sonuçlanabniliyor. Bu tür tehlikeli bir girişim ülkemizde de ortaya çıktı ve sonucunda 2 gencimiz hayatını kaybetti.

Haberimizin konusu olan tüyler ürperten trafik kazası Antalya'da gerçekleşti. Bu kazanın nedeni ise bir grup gencin asfalt üzerine uzanarak selfie çekilmek istemeleri. 07 HIE 26 plakalı aracı kiralayarak Antalya'ya gezmeye ve eğlenmeye geldikleri belirtilen gençler akşam 21.00 civarında havaalanına giden karayolu üzerinde karanlıkta asfalta yatarak selfi çekilmeye karar verdiler. Fakat bu sırada bu karayolunda yol alan 34 TF 3809 plakalı kamyonet karanlıkta gençleri fark etmeyerek yol almaya devam etti. Bu durumu fark eden 5 kişilik gruptan 3 genç kendilerini son anda yol kenarına atmayı başardı; fakat kamyonetin altında kalan Muhammet Bozkurt ve Çağlar Savaşçı sağlık ekipleri olay yerine vardığında ne yazık ki hayatlarını kaybettiler. Kazadan kurtulmayı başaran gençler ise olay yerinde 17 ve 19 yaşlarındaki arkadaşlarının ardından uzun süre gözyaşlarına hakim olamadılar.

Yaşanan bu selfie kazası bize adeta kendimizin ve arkadaşlarımızın can güvenliğini tehlikeye atacak davranışlardan kaçınmamazı öğütlüyor.

YORUMLAR