AnTuTu Dünyanın En Popüler 10 Cep Telefonunu Listeledi

AnTuTu Dünyanın En Popüler 10 Cep Telefonunu Listeledi

Mobil cihazların perofrmansını ölçen benchmark uygulamalarıyla yakından tanıdığımız AnTuTu akıllı telefonlarla ilgili önemli istatistikler yayınladı. 2016'nın ilk 6 aylık bölümünde elde edilen istatistiklerde firma dünyanın en çok ilgi gören 10 akıllı telefonunu bir araya toplamış. Listeye genel olarak göz atıldığında Samsung'un üst sıraları işgal edildiği görülüyor. Listenin birincisi ise Samsung Galaxy Note 5. Yani bu telefon dünyanın en çok tercih edilen telefonu konumunda. Bir pahblet telefonun en üst sırada olması ise ilginç bir durum; çünkü büyük ekrana sahip bu telefonlar her kullanıcı için ergonomik olmayabiliyor:

Listede 2., 3. ve 4. sırayı yine Samsung'un üretmiş olduğu telefonlar almakta. 2. sıradaki Galaxy S6 yüzde 5.5, 3. sıradaki Galaxy S6 Edge yüzde 3.5, 4. sıradaki Galaxy S7 ise yüzde 3 civarında tercih edilme oranına sahipler. Listenin 5. sırasında Xiaomi Redmi Note 3'ün olması ise bir diğer sürpriz.

AnTuTu'nun hazırladığı istatistikler Çin ile sınırlandırıldığında ise Xiaomi Redmi Note 3 birinci sıraya yükselirken onu Galaxy S7 takip ediyor. LeEco 2 ise 3. sırada:

Amerika'da ise Nexus telefonların ve Galaxy Note 4'ün sıralamaya girdiğini görüyoruz:

Sizce Türkiye'de en popüler olan telefonlar hangileri? Yorum bölümümüzde görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Uzun Pil Ömrü Olan Cep Telefonları

YORUMLAR