AnTuTu'nun En İyi Akıllı Telefon Sıralaması Şaşırttı

Şaşırtıcı puanlama sistemi yüzünden büyük eleştirilere maruz kalan AnTuTu'nun yeni sıralaması yine dikkat çekiyor. Eylül ayında Android'in en iyi telefonlarını sıralayan AnTuTu, birinciliği Asus'un oyun telefonu ROG Phone'a vermeyi uygun görmüş.

Pek çok defa şirketlerden ödemeler alarak puanlarda şişirme yaptığı düşünülen AnTuTu'nun Eylül ayı sıralaması ortaya çıktı. Telefonların Eylül ayı içerisindeki puanlarının ortalamasını alan benchmark sistemine göre en iyi Android akıllı telefonu Asus ROG Phone. Fakat sıralamada çoğunlukla Çin markaları yer alıyor.

Soğutma sistemi ve üst seviye donanımıyla dikkat çeken Asus ROG Phone'un arkasında ise Xiaomi Mi Black Shark yer alıyor. İlk iki sıradaki cihazların oyun odaklı olması dikkat çekiyorken listenin üçüncü sırasında "amiral gemisi katili" olarak adlandırılan OnePlus 6 bulunuyor. Bu telefonların puanlarının birbirlerine yakın olduğunu da hatırlatmak lazım.

Samsung'un en güçlü modeli Note 9'un yedinci sırada olması gözlerden kaçmıyorken Vivo Nex S ve Xiaomi Mi 6 modellerinden daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Peki ya sizce en iyi Android akıllı telefon modeli hangisi, Asus ROG Phone birinci olmayı hak ediyor mu? Görüşlerinizi bizimle paylaşın!