AOC, Yeni AGON 3 Oyun Monitörlerini Duyurdu

AOC AGON 3 Oyun Monitörleri 1

Harika monitörler üretmesiyle tanınan AOC firması, 2019 yılında AGON oyun serisindeki yeni monitörlerini piyasaya sürmeyi planlıyor. AG273QCG ve AG273QCX adlı bu yeni monitörler, AGON ekranlarının üçüncü jenerasyonunun bir parçası olarak etkileyici özellikler ve oyuncuların beğenisini kazanacak eklentilerle karşımıza çıkacak.

Yeni 27-inç AG273QCG monitörü, QHD çözünürlüğüne sahip kavisli bir TN paneli (1800R) ile birlikte geliyor. Bu, 165Hz yenileme hızına ve etkileyici 1ms tepki süresine sahip bir NVIDIA G-sync monitörü olacak. Yaklaşık 400 nit parlaklık sunan bu monitör sayesinde en yoğun bilgisayar oyunlarında bile yeterli parlaklık elde edilebiliyor. Tüm bunlara ek olarak AOC, bir Dijital Tiyatro Sistemi (DST) çözümü olarak bu monitörü 2W’lık hoparlörler ile donatıyor. Ayrıca bazı oyuncuların seveceği şekilde ekranın arka kısmına RGB aydınlatması da eklenmiş.

AOC AGON 3 Oyun Monitörleri 2

AOC AG273QCX adlı diğer monitör ise, AMD GPU destekli bilgisayar sahipleri için ekranda FreeSync desteğine sahip olacak. 144Hz’lik daha düşük bir yenileme hızına sahip olan monitör, 1ms’lik aynı yanıt süresine ve benzer VA 1800R kavisli panele sahip. Bu monitörü G-Sync monitöründen ayıran özelliğin ise (yenileme hızından ve desteklenen senkronizasyon teknolojisinden ayrı olarak) HDR desteğinin eklenmesi olduğunu söyleyebiliriz.

HDR desteği, VESA DisplayHDR 400 ve AMD FreeSync 2 standardını karşılıyor. Bunun, gecikme girişi olmayan oyunlar için mükemmel bir seçim olduğu belirtiliyor. Ayrıca bu monitörde de aynı DTS uyumlu hoparlörler mevcut ancak bunlar 5W'lık üniteler şeklinde konumlandırılmış.

Daha uygun bir monitör yönetimi için hem AG273QCG hem de AG273QCX monitörlerindeki OCD menüsü güncellenmiş durumda. AOC’un yeni monitörlerinin Ocak 2019'da sırasıyla 719 £ (yaklaşık 5.000 TL) ve 629 £ (yaklaşık 4.385 TL) fiyatlarıyla satışa sunulması bekleniyor.