Apex Legends'in Oyuncu Sayısı Büyümeye Devam Ediyor

apex legends

Titanfall’un yapımcısı Respawn tarafından geliştirilen oynaması ücretsiz battle royale oyunu Apex Legends için yeni bir açıklama yapıldı. Respawn’dan Vince Zampella’nın hazırladığı son blog yazısında, Apex Legends’i deneyen oyuncu sayısının 25 milyonu geçtiğini dile getirdi.

Sadece birkaç gün önce, 4 Şubat tarihinde yayınlanan yayınlanan Apex Legends, çıktıktan sadece sekiz saat içerisinde 1 milyon kişiye, bir gün içerisinde ise 2.5 milyon kişiye ulaşmıştı. Yine aynı blog yazısında anlık kullanıcı sayısının 2 milyonu gördüğünü dile getiren Zampella, oyunun gün geçtikçe büyüdüğünü dile getirdi. Tüm bu rakamlara rağmen Apex Legends’in en büyük rakibi Fortnite ile arasındaki fark ise oldukça büyük: Fortnite’ın halihazırda 200 milyondan fazla oyuncusu ve anlık 8.3 milyonluk rekoru bulunuyor.

Zampella, Apex Legends için yeni etkinlikler de duyurdu. Twitch’in sponsorluğunda düzenlenecek olan Apex Legends Challange etkinliğiyle ünlü 48 yayıncının karşı karşıya geleceği duyuruldu. 12 ve 19 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan Apex Legends Challange’ın, tahmin edeceğiniz üzere Twitch üzerinden izlenebileceği söylenen bilgiler arasında yerini aldı.