App Store 50 Milyar Uygulama İndirilme Sayısını Geride Bıraktı

App Store 50 Milyar Uygulama İndirilme Sayısını Geride Bıraktı

2008 yılının Temmuz ayında hayata geçen Apple'ın uygulama mağazı App Store, aradan geçen neredeyse 5 yılın sonunda 50 milyar uygulama indirilme sayısını geride bırakmayı başardı. Apple tarafından konuyla ilgili haber resmi olarak duyurulduktan sonra Mayıs ayı başlarında site üzerinde yayınlanan geri sayım aracıyla kullanıcılara toplamda indirilen uygulama sayısı gösterilmeye başlanmıştı.

Apple tarafından söz verildiği gibi 50 milyarıncı uygulamayı indiren ve şu an ismi açıklanmayan bir kullanıcıya 10.000 dolar değerinde  App Store hediye kartı armağan edilecek. 50 milyarıncı uygulamayı indiren kullanıcının ardından uygulama indiren ilk 50 kullanıcı da 500 dolar değerindeki hediye kartlarının sahibi olacak.

Daha öncede benzer bir uygulamayı 2012 yılının Mart ayında gerçekleştiren Apple, 25 milyarıncı uygulamayı indiren Çinli kullanıcı Fu Chunli'ye 10.000 dolarlık App Store hediye kartını armağan etmişti.

Yaklaşık bir yıl içerisinde uygulama indirilme sayısını iki katına çıkarmayı başaran Apple'ın yakalamış olduğu başarıyı hiç hafife almamak gerekiyor.

I/O 2013 etkinlikleri sırasında duyurulduğu üzere Apple'ın rakibi olan Google Play Store üzerinden şu ana kadar yaklaşık 48 milyar uygulama indirilmiş durumda ve Google bu alanda rakibi Apple'ın hemen arkasında kendisine yer bulmayı başarıyor. Ardından 3 milyon uygulama indirilme sayısıyla BlackBerry App World gelirken, daha genç bir uygulama indirme merkezi olan Windows Phone Store, 1 milyar uygulama indirilme sayısıyla son sırada kendisine yer buluyor.

Google Play Yenilenecek

YORUMLAR