App Store Baştan Aşağıya Yenilendi

App Store Baştan Aşağıya Yenilendi

Her sene büyüyen kullanıcı ve geliştirici kitlesiyle devasa bir platform haline gelen App Store için büyük değişiklikler yapılacağı, çok önceden konuşulmaya başlanmıştı. Bugün yapılan konferansla birlikte yenilikler de ortaya çıktı. 

Yeni çıkan uygulamaların ve oyunların bir hayli zor göze çarptığı eski sistemi değiştirmesi gerektiği çok uzun süredir söylenen Apple, yaptığı değişiklikle birlikte App Store'u Apple Music ve Apple News tarzına yaklaştırdı. Artık uygulamaya girdiğinizde karşınızda baloncuk benzeri yeni kartlar göreceksiniz. Editörler tarafından seçilecek olan bu kartlar, hem uygulamalara hem de oyunlara dair size daha ayrıntılı bilgiler sunacaklar. 

Bugünden başlamak üzere kategorilerinde de değişiklik yapan Apple, artık görüntülenen kategorilerin kullanıcılar tarafından seçilmesine izin verecek. Yani kolayca erişmek istediğiniz başlıkları, kendi ekranınıza istediğiniz gibi taşıyabileceksiniz. 

Monument Valley 2'nin tanıtımını da bu yolla yapan Apple, sahnede yapılan canlı demo sırasında App Store'da aşağıya doğru inerken Monument Valley 2'nin tanıtım balonuna denk geldi ve bu balonun üzerine tıklamak suretiyle yeni oyuna dair bilgilere ulaştı. Yine benzer bir tasarımla Günün Uygulaması, Günün Oyunu, En Çok Satanlar gibi listeleri de sergileyen Apple, daha kullanışlı bir App Store yaratmayı da başarmış gibi görünüyor. 

Apple, macOS High Sierra'yı Duyurdu

Yeni iOS Sürümü iOS 11 Tanıtıldı, İşte Özellikleri

Yeni iMac Pro Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR