App Store, iTunes ve Bazı Apple Servisleri Çöktü

App Store, iTunes ve Bazı Apple Servisleri Çöktü

Bugün ABD saatiyle 6.19’dan itibaren Apple Store, iTunes ve bazı diğer Apple servisleri çöktü. Hizmet veremeyen servislerin sadece ABD’de değil tüm dünyada sıkıntı yaşadığı haberleri geliyor. Yaşanan problemin ardından Apple bir açıklama yapmasa da daha sonra problemin yaşandığı servislere bir bildiri mesajı ekleyerek kullanıcılarını alışverişlerine sonra devam etmeleri için uyarmayı unutmadı.

iTunes Store, App Store ve Mac App Store sunucularında yaşanan problemin küresel olduğu dikkati çekti. Bu servislerin yanı sıra iTunes Connect ve beta test platformu TestFlight’ında bazı bölgelerden erişime kapalı olduğu tecrübe edildi.

Dünya çapında bir sorun olarak görünen sıkıntının neden kaynaklandığı henüz bilinmiyor. Apple’da resmi bir açıklama yapmış değil. iOS ve Mac App Store’da ara sıra kesilmeler osa da bu servisler hizmet vermeye devam ediyor ancak belli servislerin tamamen sessiz olduğu görülüyor. iTunes üzerinde ise içerik görüntülense dahi her hangi bir işlem ve alış veriş yapılamıyor.

Garip olan sosyal medya bu haberle çalkalanırken Apple’ın hizmet durumu sayfalarında soruna dair bir ibare yok.

Apple Watch Edition Fotoğrafları

Geçmişten Günümüze Apple Reklamları

YORUMLAR