App Store'da Yeni Reklam Dönemi

App Store'da Yeni Reklam Dönemi

Apple, iOS 10 ile birlikte App Store'da uyguladığı reklam prosedüründe değişikliğe gideceğini açıklamıştı. Yapılan başarılı beta testinin ardından 5 Ekim itibariyle App Store'da reklamlar aramaların ardından gösterilecek.

Geliştiricilere gönderdiği bir bildilendirme maili ile yeni reklam yönetimini tanıtan Apple, App Store üzerinde uygulama yayınlayan her geliştiriciye, daha etkili reklamlar yapma fırsatı tanıyacak. "Sponsorlu İçerik" tadında olacak yeni reklamlar, App Store kullanıcılarının karşısına arama sonuçlarına göre çıkartılacak. Yeni reklamlar, kullanıcılar arama kısmına bir şeyler yazdıktan sonra görüntülenecek.

Apple Store Reklam Bedelini Nasıl Ödeyecek?

Geliştiriciler, App Store'da aranan anahtar kelimelere bundan böyle reklam verebilecekler. Kullanıcılar, arama kısımına "oyun" gibi herhangi bir kelime yazıp arattıklarında, artık karşılarında geliştiriciler tarafından verilmiş reklamlar görecekler. Bunu teşvik etmek için reklam vermek isteyenlere 100 dolarlık kredi de veren Apple, bu reklam şeklinin etkileşimleri yüzde 65 oranında artıracağını da vaat ediyor. Ayrıca reklam bütçeleri görüntülenme bazlı ayarlanmayacak. Belirlenen indirme başı ücret; ancak kullanıcılar reklamlarınıza tıklayıp, uygulamanızı indirdiği taktirde tahsil edilecek.

Kredi Kartsız Amerika App Store Hesabı Açma

Apple App Store, 2 Milyon Uygulamaya Ulaştı

Uygulama Geliştiriciler, Apple App Store Mağazasında Büyük Değişikliğe Hazır Olun

YORUMLAR