Apple 10 Yıldan Kısa Sürede 1.2 Milyar iPhone Satmayı Başardı

Apple 10 Yıldan Kısa Sürede 1.2 Milyar iPhone Satmayı Başardı

Apple CEO'su Tim Cook firmanın 2017'nin 3. çeyreğindeki satış rakamları hakkında bilgi verirken, genel satışlar hakkında da bazı açıklamalar yaptı.

Yapılan açıklamalara göre Apple, 2017 yılının 3. çeyreğinde 41 milyon adet iPhone sattı. Ayrıca iPhone'un ilk olarak 2007 yılında piyasaya çıkmasının ardından toplam satış rakamları 1 milyar adede Temmuz 2016'da ulaşmıştı. iPhone'ların şu anki toplam satış miktarı ise 1.2 milyar adeti bulmuş durumda.

Tim Cook açıklamalarının devamında "iPhone'un piyasayadaki durumu oldukça etkileyici oldu. Özellikle üst segment modellere gösterilen ilgi oldukça büyük. iPhone çeşitleri arasında en popüler olanının iPhone 7 olduğunu gördük. iPhone 7 Plus'ın ise iPhone 6 Plus'a göre daha fazla sattığını da görüyoruz. iPhone 7 ve 7 Plus'ın toplam satışları git gide artıyor." şeklinde konuştu.

Apple ayrıca ilk olarak 2007'de piyasaya sunulan iPhone akıllı telefonunun 10.yılı şerefine özel bir model geliştirmeyi düşünüyor. iPhone X veya iPhone Edition olarak adlandırılması beklenen bu akıllı telefonun bir iPhone 7 türevi olması bekleniyor. Bu özel versiyon iPhone'un çerçevesiz bir OLED ekrana, kablosuz şarj özelliğine, hızlı şarj özelliğine, yüz tanıma sistemine sahip olacağı belirtiliyor. Eylül ayında tanıtımı yapılacağı bilinen bu özel versiyonun Ekim veya Kasım ayında satışına başlanacağı söyleniyor.

iPhone 8 Tasarımı Bir Defa Daha Sızdı

iPhone 8 Fiyatları Cep Yakacak!

YORUMLAR