Apple 2 Yeni Rekor Daha Kırdı

Apple 2 Yeni Rekor Daha Kırdı

Apple'dan yeni ve güzel haber bugün bizlerle buluştu. Söz konusu ünlü firma, içerisinde barındırığı iki özellik ile birlikte yeni 2 rekora imza attı. AppStore'da sahip olduğu kullanıcı/müşteri sayısı ile Apple TV, bahsettiğimiz bu iki özellik. 

İki rekor da iki farklı yer tarafından açıklandı ve rapor edildi. Özellikle son zamanlarda kullanıcı sayısında gözle görülür bir artışla bizleri karşılayan AppStore, CNBC'nin yayınladığı rapora göre geçtiğimiz aralık ayında App Store üzerinde tam tamına 1 milyar dolarlık bir satış yapıldı. Bu rakam size fazla göründüyse, 2014'te ulaşılan rakama bir göz atmanızı tavsiye ederiz. 

Söz konusu rapora göre yüzde 12 oranında artan bu rakam şu an 4.5 milyar dolara ulaşmış durumda. Tim Cook, tüm kayıtlı kullanıcılarına teker teker teşekkür etmeyi de ihmal etmiyor. 

Bunun yanında ABC News ise kendi kullanıcılarının yüzde 50'sinin ABC haberlerini Apple TV'den takip ettiğini açıklamış. Bu iki konuda rekoru kıran Apple'ı bir kez daha tebrik ediyor, Tim Cook'a bu yolda başarıla diliyoruz.

Bizimle kalın.

Apple Renkli Logosunu Satıyor

YORUMLAR