Apple 2106 Etkinliği Apple TV Tanıtımıyla Başladı

Apple 2106 Etkinliği Apple TV Tanıtımıyla Başladı

Apple TV yenilikleri Apple 2016 etkinliğinde tanıtıldı. Apple TV bu sürümünde SIRI ile ortak çalışıyor ve kullanıcıya birçok özellik sunuyor.

APPle TV yeni alt yapısında SIRI ile birlikte kullanıcıya birçok seçenek sunduğu gibi favoriler klasörü, beğendiği yayınları ayıklayabilme ve fotoğraf albümlerine erişim sağlayabiliyor. Apple TV bugün başlattığı ücretsiz güncellemeyle tüm yenilikleri Apple TV kullanımlarına sunacağını da açıkladı. Apple TV kullanıcılarına TV kullanarak yemek sipariş etme özelliği, TV’den fotoğraf çekebilme ve dosyalama özelliği de sunacak.

Apple TV’de film adı ve aktör adı kullanarak SIRI ile entegre bir arama yapma imkanı da tanınmış. Apple tvOS yenilikleri arasında kişiye özel şifreleme özelliği de dahil edilmiş. Apple TV’nin ABD için geliştirdiği en büyük yenilik ise Game of Thrones ile ülkemizde de tanınan HBO kanalı entegrasyonu var. Bu özellik sayesinde sezonluk dizi takibi de cihazın özellikleri arasına katılmış. Bu sayede eski diziler ve yeni sezonlar kolaylıkla takibe alınabiliyor.

Apple Tv için App Store’a bağlanabilme ve SIRI desteğiyle uygulama arama yeniliği de getirilmiş. 

YORUMLAR