Apple 3 Sensörlü Kamera Patentini Aldı

Apple, ilerde çıkaracağı mobil cihazlarda kullanabileceği 3 sensör ve 3 lensli kameranın patentini aldı. iPhone ve iPad'inizle daha kaliteli resimler çekebilmenizi sağlayacak bu kameranın iPhone 5S üzerinde kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor. Fakat t

Apple 3 Sensörlü Kamera Patentini Aldı

Apple, ilerde çıkaracağı mobil cihazlarda kullanabileceği 3 sensör ve 3 lensli kameranın patentini aldı. iPhone ve iPad'inizle daha kaliteli resimler çekebilmenizi sağlayacak bu kameranın iPhone 5S üzerinde kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor. Fakat tahminlere göre bu kadar kısa süre içinde iPhone 5S'e bu kamerayı dahil etmeleri zor.

AppleInsider tarafından açıklanan 8.497.897 numaralı patentte, 3 sensörlü kamera tanımlaması yapılıyor. Sensörlerden biri parlaklık ve diğer ikisi ise renklilik için kullanılacak. Renklilik için kullanılan 2. sensör çekilen fotoğraflar üzerindeki renkleri her iki sensör için karşılaştırarak daha doğru renkler ile çekilmiş olan resmi bize görüntüleyebilecek.

Her sensör için birer lens bulunan kamera sayesinde iPhone sahipleri, cihazlarının kameralarıyla çok daha net ve güzel fotoğraflar çekebilecek.

Patentte 3 sensör için değişik türlerde biçimlendirme açıklamaları bulunuyor. Bunlardan biri, düşük ışıklı ortamlarda daha renkli fotoğraflar çekebilecek olmamız.

Sonuç olarak, mobil cihazlarda kameraya önem veren kullanıcıların oldukça ilgisini çekebilecek olan bu yeni 3 sensörlü kamerayı bakalım iPhone 5S modeli ile birlikte görebilecekmiyiz.

YouTube'da Geek Week 4 Ağustos'da Başlıyor

YORUMLAR