Apple 5G Testlerine Başladı

Apple 5G Testlerine Başladı

Apple, geçtiğimiz günlerde Amerikan kurumlarına resmi başvuru yaparak, 5G bağlantı teknolojisi üzerinde, ülkenin farklı bölgelerinde çalışmalar yapmak için izin istedi. 

Son finansal çeyrekte, ne kadar iPhone satılırsa satılsın daha da ileriyi düşünen Apple, her teknolojiyi yakından takip ederek, ürünlerine hemen yerleştirmek istiyor. Bu teknolojilerin en iyisini kullanmak isteyen şirket, bu sebeple sürekli test çalışmaları içerisine giriyor. Bunun son örneklerinden bir tanesi de Apple'ın, Federal Communications Commission (Federal İletişim Komisyonu) başvurusuyla ortaya çıktı. Şirket kuruma yaptığı başvuruyla, "Apple Inc, bu spektrumu kullanarak baz istasyonu vericileriyle alıcılar arasındaki doğrudan ve çoklu yol ortamlarındaki hücresel bağlantı performansını değerlendirmeyi amaçlıyor... Bu değerlendirmeler, kablosuz taşıyıcıların gelecekteki 5G şebekelerinde cihazların çalışmasıyla ilgili mühendislik verileri sağlayacak." dedi.

Apple'ın yeni kampüsünü kuracağı Cupertino ve Milpitas'da (Kaliforniya'da) testlere başlayacağı da söyleniyor. Buna göre şirket, Rohde & Schwarz, A.H. Systems ve Analog Devices gibi sağlayıcılardan 28 ve 39 GHz bantlarından 5G hızlar alarak, bu noktalara deneyecek. 

Apple Hizmetlerinde Mobil Ödeme Devri Artık Türkiye'de!

Apple, iPhone'a Geçmek İsteyenleri 'Gaza Getiren' Klipler Yayınladı

Çalışan Haldeki İlk Apple Bilgisayar Rekor Fiyatla Satıldı

YORUMLAR