Apple A14 Bionic İşlemci Performans Testinde Hayal Kırıklığı Yarattı

Apple'ın yeni iPhone modellerinde kullanacağı A14 Bionic işlemci performans testinde üzdü. Detaylar haberimizde.

apple-a14-bionic-islemci-performans-testinde

Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından düzenlenen etkinlikte yeni iPad Air tanıtılmıştı ve iPad Air'in işlemcisinin A14 Bionic işlemci olduğu açıklanmıştı. Etkinlikte ayrıca A14 Bionic işlemcinin A12 Bionic'e kıyasla yüzde 40'lık devasa bir performans artışına sahip olduğuna vurgu yapılmıştı.

Şimdi ise iPhone 12 Pro Max'in AnTuTu sonuçları sızdırıldı. A14 Bionic işlemci performans testinde hayal kırıklığı yaşattı. İşte detaylar.

A14 Bionic İşlemci Performans Testi Sonucu

iPhone 12 Pro Max'in işlemcisi A14 Bionic işlemci Qualcomm'un Snapdragon 865+ işlemcisi ile kıyaslandı. Kıyaslamayı Snapdragon 865+ kazandı. Ice Universe Twitter hesabı üzerinden kıyaslamayı paylaştı.

A14 Bionic işlemcinin performans testinden aldığı puan Snapdragon 865+ 'den bile daha düşük seviyede. Hemen aşağıdan Ice Universe tarafından yapılan paylaşıma göz atabilirsiniz.

Tahminlere göre Apple'ın A14 Bionic işlemcisi güç tüketimini ve ısıyı azaltmanın yanı sıra AI performansını iyileştirmeye daha fazla odaklanacak. iPhone 12 ailesinin tamamında bu işlemci bulunacak.

Sizler A14 Bionic işlemci hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlardan görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!

YORUMLAR