Apple AIDS’e Karşı Savaşa Destek Veriyor

Apple AIDS’e Karşı Savaşa Destek Veriyor

Afrika’da son derece yaygın olan AIDS ile mücadeleye destek vermek için RED adı altında başlatılan kampanyaya Apple’ da katıldı. RED kampanyası, AIDS ile savaşı destekleyen firmalardan alınacak her kırmızı renkli ürün için geçerli oluyor. Kırmızı renkli ürünlerin bedelleri AIDS ile savaşan dernek ve kuruluşlara aktarılıyor.

RED küresel sağlık hareketi Afrika’da yaptığı AIDS savaşında son derece kritik bir noktaya ulaştı. Afrika’da 30 yıl sonra artık hastalığı taşımayan bir neslin doğumu yaklaşıyor. Apple RED’in bu inanılmaz azmine App Store’daki mobil uygulamalar üzerinden destek veriyor.

RED için özel tasarlanmış uygulamaları indirerek RED destekçisi kurumlardan yapacağınız kırmızı renkli ürün alışverişlerinde, bu sağlık mücadelesine destek vermiş oluyorsunuz. Yardım kampanyasına katılan Apple, Dünya AIDS gününde sattığı tüm kırmızı ürün ve aksesuarlardan aldığı ücretin hepsini Global Fund’a aktaracak.

App Store’da 7 Aralık tarihi gün sonuna kadar devam edecek kampanyada, uygulama mağazasından RED programına dahil uygulamalar satın alındığında ya da bu uygulamalar kullanılarak alışveriş yapıldığında geçerli olacak. Kırmızı renkli ürün satılarından elde edilen gelirin hepsi Global Fund’a aktarılacak. Uygulamaları kullanarak yaptığınız her işlem AIDS ile mücadelede Afrika’nın umutlarını yeşertecek.

App Store 6. Yılını Kutluyor

App Store 50 Milyarıncı İndirmeye Koşuyor

YORUMLAR