Apple Akıllı Kalem Patentini Satın Aldı

Apple Akıllı Kalem Patentini Satın Aldı

Apple'ın piyasaya sürmeyi düşündüğü akıllı saat ile ilgili dedikodular dönmeye devam ederken Apple tarafında yaşanan yeni gelişme kafalarda birçok soru işareti uyandırmayı başardı. Akıllı kalem için patent alan şirket akıllı bilgisayarları acaba bir kalem içerisine sığdırmayı mı düşünüyorlar sorularını beraberinde getirdi.

E-Posta, mesajlar, uyarılar, notlar v.b. görüntülemek için küçük bir LCD ekrana sahip olan standart kalem görünümündeki cihazın içerisinde elektronik bir aksam olacağı kesin.

CNET tarafından yapılan habere göre Apple'ın akıllı kalemi bir mikrofon, hoparlör ve şarj edilebilir bir pil dışında GPS kablosuz iletişim teknolojisine sahip olacak.

Şimdiye kadar söylediklerimizin dışında cihazın hesap makinesi, saat, el yazısı tanıma, ses girişi ve taşınabilir bir kelime işlemci gibi özelliklere sahip olabileceği biliniyor.

Özellikle el yazısı tanıma özelliğinin aktif olarak kullanılabilmesi için kullanıcıların herhangi bir yüzey üzerine yazı yazmaları gerekmemekte. Sadece havaya yazsalarda bu özellik kullanıcıların yazılarını tanıyabilecek.

Mobil Cihazların Şarj Süresi Yarı Yarıya Azalacak

YORUMLAR