Apple, Android Cihazlardan iPhone ve iPad'e Geçişi Kolaylaştıran Bir Uygulama Yayınlayacak!

Apple, Android Cihazlardan iPhone ve iPad'e Geçişi Kolaylaştıran Bir Uygulama Yayınlayacak!

Bu yıl düzenlenen WWDC 2015'te birçok yenilik duyuran Apple, başta kullanıcı gizliliği olmak üzere Google ve Android'e birçok kere yüklendi. Bu bağlamda Android'ten Apple cihazlara geçişi teşvik etmek ve kolaylaştırmak için bir Android uygulaması üzerinde çalışan firma, iOS 9 ile birlikte bu yeniliği de hayata geçirecek.

Apple'ın yayınlayacağı Android uygulaması sayesinde, Android bir akıllı cihazdan Apple cihazlarına geçmek isteyen bir kullanıcı, kurulu uygulamalar, fotoğraflar, videolar, telefon rehberleri, takvim, hesap ve mesajları kablosuz olarak Apple cihazına aktaracak. Kullanıcıların kaldığı yerden devam etmesini ve tekrar tekrar kurulum ve el ile yapılan aktarımlarla zaman kaybetmesini istemeyen Apple, özelliğin duyurulduğu web sitesindeki görselle Android'e resmen "çöp" muamelesi yapıyor. Aktarım işlemi gerçekleşmiş bir Android telefonun ekran görüntüsüne yer veren firma, "telefonunuzu geri dönüştürebilirsiniz" mesajıyla, kullanıcılara aktarımın yapıldığını ve Android telefonunu geri dönüşüm kutusuna atabileceğini söylüyor.

Android fanlarını kızdıracak olan bu gönderme bakalım önümüzdeki günlerde firmaya bu mesajı kaldırtacak mı? Henüz geliştirme aşamasında olan uygulama önümüzdeki günlerde yeni iOS sürümleri yayınlandıktan sonra kullanıma sunulacak.

YORUMLAR