Apple, Android Kullanıcılarına Özel Değişim Programı Hazırlıyor

Apple, Android Kullanıcılarına Özel Değişim Programı Hazırlıyor

Apple kullanıcılarının yeni iPhone alırken tasarruf yapmasını sağlayabildiği değişim programını bir adım daha öteye götürerek Android akıllı telefon sahipleri için de yeni bir değişim programı hazırlıyor. Hali hazırdaki takas programını eski model iPhone'lar ile kısıtlayan Apple'ın yeni Android programında da takasta verilecek Android cihazları sınırlaması muhtemel.

Eğer Apple'ın bu kampanyası hayata geçerse Apple ilk defa Apple olmayan ürünleri kabul ederek bir değişim programı sunmuş olacak. Android'den iOS'a geçiş yapmayı düşünen kullanıcılar için müthiş bir fırsat olacağı gibi iPhone'a sıcak bakan fakat geçiş yapamayan kullanıcılarında aklını çelebilecek.

Android değişim programı da hayata geçtiğinde iPhone değişim programı ile aşağı yukarı aynı şekilde işleyecek. Android telefonlarını Apple mağazalarına götürerek, yetkilinin cihazınız için önereceği fiyatı kabul ederseniz belirlenen tutar kadar bir hediye çeki alacaksınız ve bu hediye çeki ile yeni iPhone'larınızı daha ucuza alabileceksiniz.

Takas ederek iPhone'a geçiş yapmayan Android telefon kullanıcılarının cihazlarındaki çizik yada benzeri ufak hasarlar cihazlarınızın değerinden daha düşük teklif almasını sağlıyor. Bunun dışında cihazlarınızın bazı fonksiyonlarının çalışmaması ise cihazlarınızın takas için kabul edilmemesi ile sonuçlanıyor. Yani herhangi bir özelliği yada fonskiyonu çalışmayan Android telefonlarınızı yeni iPhone almak için takasta kullanamıyorsunuz.

Elbette yeni iPhone almayı düşünürseniz sahip olduğunuz Android telefonları satabileceğiniz pek çok online platform bulunuyor. Fakat Apple Store'lar bu işi daha hızlı ve direkt olarak yapacağı için daha avantajlı sayılabilir. Yinede bu değişim kampanyasının yürürlüğe girmesi durumunda her iki taraftan da fiyat alarak en karlı çıkacağınız şekilde değişimi sağlamanızı öneriyorum.

Apple'ın Android akıllı telefon sahiplerini hedef alan bu agresif hamlesini siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

iOS 8.2 Güncellemesinden Sonra Yine Ortalık Karıştı

YORUMLAR