Apple App Store, 2 Milyon Uygulamaya Ulaştı

Apple App Store, 2 Milyon Uygulamaya Ulaştı

Apple’ın Türkiye saati ile 20:00’da başlayan ve tüm platformlardan canlı olarak izlenmeye açılan WWDC 2016 etkinliğinde açılış konuşması her zaman olduğu gibi istatistikler üzerine oldu. Sekiz sene önce tanıtılan App Store’un gelişimi katılımcıları şaşırttı.

Tim Cook’un sahne almasıyla başlayan Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda ilk olarak App Store’un sekiz sene içerisinde ne kadar büyüdüğü paylaşıldı. İlk tanıtıldığında 500 uygulamanın yer aldığı mağazada an itibariyle 2 milyondan fazla uygulama yer alıyor ki geçtiğimiz sene bu rakamın 1.5 milyon olduğunu hatırlatalım. Kullanıcılar tarafından 130 milyardan fazla uygulamanın indirildiği, geliştiricilere 50 milyara yakın ödeme yapıldığı paylaşılan diğer bir bilgi. 5000’den fazla geliştirici arasından 100’den fazlasının 18 yaş altı olması, 9 yaşındaki bir kızın geliştirici olarak platformda yer alması da oldukça ilginç.

Tim Cook, ayrıca 13 milyondan fazla kayıtlı geliştiriciye ulaştıklarını, geliştiricilerin geldikleri noktada büyük rol oynadığını ifade etti.

Apple watchOS 3.0 Duyuruldu

WWDC 2016'da Apple tvOS 2 Duyuruldu

YORUMLAR