Apple, Apple Car’ı Üretmekten Vazgeçti!

Apple, Apple Car’ı Üretmekten Vazgeçti!

Apple'dan sürücüsüz otomobil bekleyenleri haya kırıklığına uğrataca Apple Car haberi sızdı. Apple’ın sürücüsüz otomobili Apple Car, yeni gelen bilgilere göre üretilmeyecek.

Sürücüsüz otomobil teknolojisinin geliştirilmeye başlamasıyla otomobillerle hiç alakası olmayan firmalar; örneğin Google, sürücüsüz otomobiller üzerinde çalışmaya başladılar. Bu firmalardan birisi de Apple.

Apple, yaklaşık 2 senedir kendi sürücüsüz otomobili üzerinde çalıştığıyla ilgili haberlerle gündeme geliyordu. Ancak bugün Bloomberg’de çalışan Mark Gurman ve Alex Webb, “Apple Car” olarak anılan sürücüsüz otomobilin üretilmeyeceğini açıkladı.

Apple’ın sürücüsüz otomobil üretmekten vazgeçtiği, sürücüsüz otomobil projesi olan "Project Titan"ın yeniden düzenlenmesiyle ortaya çıktı. Sürücüsüz otomobil projesinin bir süre takibini yapan Mark Gurman ve Alex Webb, ismini açıklamadıkları bir kaynaktan öğrendikleri bilgilerle Project Titan’ı yürüten ekibin dağıtıldığını ve farklı kişilerle yeniden toplandığını açıkladı. Ekibin değişmesiyle birlikte Apple, sürücüsüz otomobil üretmek yerine sürücüsüz otomobil teknolojisi geliştirmeye odaklandı ve Apple Car fikri tarih oldu. Bakalım ilerleyen senelerde Apple’ın kendi otomobilini üreteceği söylentileri yeniden gündeme gelecek mi?

Apple'ın Yeni Otomobili Apple Car, 2021 Yılında Gelebilir

McLaren: Apple ile Herhangi Bir Anlaşma Söz Konusu Değil

YORUMLAR