Apple, Beats Music'i Kapatabilir!

Apple, Beats Music'i Kapatabilir!

Geliştirdiği kaliteli kulaklıklar ile ünlenen Beats Music, aylar öncesinde Apple tarafından satın alınmış ve farklı projelerde kullanılmak üzere kenara konulmuştu. Fakat Apple şirketinin Beats Music bölümünü kapatıp, müzik olayını farklı sistemlere taşımayı planladığı söyleniyor.

Diğer bir müzik platformu iTunes, internetten müzik satın alma ve dinleme servisi ve bildiğiniz üzere tamamıyla Apple yönetiminde işliyor. Milyonlarca arşive sahip olan bu müzik platformunun Beats Music ile çakışma ihtimalinden dolayı şirketin sadece iTunes ile yoluna devam etmesi bekleniyor. Apple'ın bunu yapabilmesi için gideceği tek yol ise 3 milyar dolara satın aldığı Beats Music'i tozlu raflara kaldırmak. Geçtiğimiz günlerde yapılan etkinlikte Apple Watch tanıtılmış ve bu cihazda Beats Music'in olmaması dikkat çekmişti. Tabii Apple'ın Beats Music'i kapatmak yerine farklı amaçlarla kullanma ihtimali de var.

Şirket yapılan bu haberlere karşı herhangi bir açıklama yapmadı fakat Beats Music'i kapatmayacağını daha önce söylemişti. Apple her ne kadar şirketi kapatmayacağını inkar etse de bazı insanlar iki müzik servisinin beraber yürümeyeceğini söylüyor.

Beats Music ile ne yapılacağını hep beraber bekleyip göreceğiz.

Beats Music'in mobil uygulamalarını denemek isterseniz aşağıdaki bağlantılardan hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

Apple iPhone 6'ya Acımasızca Davrandılar

Apple Android'den iPhone'a Geçecek Olanlara Rehber Hazırladı 

YORUMLAR