Apple, Beats'i 3.2 Milyar Dolara Satın Alıyor

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Apple, popüler ve kaliteli kulaklıkları ile kısa sürede ün kazanan Beats şirketini 3.2 milyar dolar karşılığında satın almak üzere.

Apple, Beats'i 3.2 Milyar Dolara Satın Alıyor

Apple, Financial Times'ın raporlarına göre bugüne kadar yaptığı satın alım işlemlerinin en büyüğünü gerçekleştirmek üzere. Açıklanan rapora göre popüler kulaklık üreticisi Beats Electronics'i almak için uğraşan Apple'ın, anlaşmanın son aşamasında olduğu belirtildi.

Açıklanan raporda Apple'ın Beats'i satın almak için 3.2 milyar Dolar gibi büyük bir meblağ ödeyeceği vurgulanıyor. Eğer bu satın alma işlemi gerçekleşirse, bu Apple'ın bugüne kadar yapmış olduğu en büyük satın alma işlemi olacak. En büyük rakipleri Google ve Facebook'un satın alma işlemlerine çok daha büyük rakamlar ödemesi Apple'ın da bu konuda hamle yapmasına sebep oldu diyebilmek için henüz erken. Fakat Apple'ın bu satın alma ile tam olarak neyi planladığı henüz tam olarak belli değil.

Ünlü rapçi Dr.Dre ve yapımcı Jimmy Lovine tarafından kurulan Beats Electronics, müzik dinlemeyi sevenler için etkileyici tasarımlara sahip olan kaliteli kulaklıklar üretiyor. Fakat bu kulaklıkların fiyatları oldukça pahalı. Bunun dışında yılın ilk aylarında tıpkı Spotify gibi müzik yayın servisine başlayan şirket büyümesini hızla arttırmakta.

Yapılan anlaşma ile gerçekleşecek olan satın alma işleminin önümüzdeki hafta duyurulması bekleniyor. Fakat The Times'ın raporlarına göre anlaşmanın hala iptal olma şansı da bulunuyor. Anlaşma ile birlikte Apple, Beats Electronics'in hem donanım bölümünü hem de müzik yayın servisini satın almış olacak. Beats'in Apple'a giyilebilir ürün geliştirmeleri için ekstra yetenekli çalışanlar ve kaynak sağlayabileceği öngörülüyor. Bunun dışında iTunes ve iTunes Radio'nun gelişimine de katkısı olabilir.

Apple ve Beats şirketlerinden yayınlanan rapora karşılık henüz bir cevap verilmese de, önümüzdeki hafta gerçekleşmesi beklenen anlaşma ile Apple'ın gücüne güç katacağı kesin.

Apple'ın Beats'i satın alması ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

iOS 7.1.1 Batarya Sorunu ve Çözümü

YORUMLAR