Apple Bir Ürünün Daha Fişini Çekti

Apple Bir Ürünün Daha Fişini Çekti

ABD'li teknoloji devi Apple, AirPort, AirtPort Extreme ve Time Capsule yönlendiricilerinin üretimini durdurduğunu açıkladı. Şirket, elindeki ürünlerin stokları bittikten sonra bir daha router üretmeyecek. 

Cupertinolu şirket, uzun yıllardır satışta olan AirPort, AirtPort Extreme ve Time Capsule ürünlerinin fişini bugün itibarıyla çekti. Engadget'ta yer alan habere göre, bu hamlesiyle 20 yıldır içinde olduğu router pazarından tamamen çekilme kararı alan Apple, halihazırda ürünlerin sahiplerine yazımsal olarak destek vermeyi sürdürecek.

Router pazarındaki rekabet gücünü kaybeden Apple, ürünlerinin satış rakamının gün geçtikçe düşmesi ve rakiplerinin gerisinde kalması sebebiyle böyle bir karar almak zorunda kaldı. Zira birçok kullanıcı, Apple imzalı yönlendiricileri satın almak yerine, rekabetçi fiyatlarla yüksek kaliteli ürünler sunan markaları tercih ediyorlar.

Öte yandan şirket, bir gün tekrar yönlendirici pazarına giriş yapabileceğini de söyledi. Fakat Eero, Netgear ve TP-Link gibi yüksek kalitede olan yönlendiricileri alt etmek için Apple'ın oldukça sağlam adımlar atması gerektiğini de belirtmek gerekiyor. 

Apple, 2016 yılında AirPort, AirtPort Extreme ve Time Capsule kablosuz yönlendiricilerini geliştiren departmanını kapatmıştı.