Apple, Bu Hafta 1 Trilyon Dolarlık Değere Ulaşacak!

Apple, Bu Hafta 1 Trilyon Dolarlık Değere Ulaşacak!

Halihazırda 'dünyanın en değerli şirketi' ünvanına sahip olan Apple, yeni bir rekor peşinde. Teknoloji devi, bu alanda rakipsiz oluşunu 1 trilyon dolarlık değere ulaşarak taçlandırmak istiyor. 

Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone X, 3 Kasım'da piyasaya çıkacak. Apple, son 10 yılın en iyi iPhone'u ile birlikte çok önemli bir kilometre taşını daha geride bırakmaya hazırlanıyor. 1000 dolarlık fiyatına rağmen milyonlarca insanın eninde sonunda iPhone X alacak olması, bu hafta Apple'ı 1 trilyon dolarlık bir şirket haline getirebilir.

Şirketler için üç ayda bir yayımlanan finansal raporlar genellikle şirketler için hisse senedi fiyatlarının sürekli değiştiği anlardır. Uzmanlar, Apple'ın son zamanlardaki muazzam şekilde artan değerine rağmen, asıl başarının iPhone X ile geleceğini söylüyorlar.

Cupertino merkezli teknoloji devi, geçtiğimiz aylarda 800 milyar dolarlık değere ulaşan ilk şirket olmayı başarmıştı. Apple hisseleri bir kez daha yüzde 3 arttı ve 842 milyar dolarlık bir pazar payına ulaştı. Geriye kalan 160 milyar doları kazanmak ise Apple için pek de zor değil. Zira, Apple'ın ekosistemine katılan teknolojiler ve yeni ürünlere yapılan genişleme göz önüne alındığında bunun mümkün olduğu öngörülüyor.

Apple'ın, 1 trilyon dolar değere ulaşmasındaki süreç bu hafta başlıyor. iPhone X'in raflardaki yerini almasıyla beraber bir takım sinyaller de beraberinde gelecektir. Bununla birlikte, Apple'ın iPhone X için ne kadarlık bir talebi karşılayabileceği de şu an için net değil.

Her şeye rağmen, Apple'ın bu hafta içinde bir trilyon dolarlık değere ulaşmasını beklerken, kasasında biriktirdiği paralarla ne yapacağı da en büyük merak konusu. Yayınlanan bazı raporlar, Apple'ın otonom araç projesine olan yatırımlarını artıracağını gösteriyor.

Bugün itibarıyla 842 milyar dolarlık piyasaya değerine sahip olan Apple'ı, Google ve Microsoft takip ediyor.

YORUMLAR