Apple Bu Yaz Yeni Bir Müzik Servisini Hizmete Açıyor

Apple Bu Yaz Yeni Bir Müzik Servisini Hizmete Açıyor

Beats Music'in daha geliştirilmiş hali bu yaz başında hizmete açılacak. Geçen hafta Beats Music servisini yeniden düzenleyen Apple bu yeniliği iOS 8.4 ile hayata geçirmişti. Ancak Apple'ın yaz için daha başka planları var.Billboard ve 9to5Mac dergilerinde yayınlanan habere göre, daha önce kapatılması gündeme gelen Beats Music tamamen yenilenerek ilkbaharın sonu ya da yazın başı gibi hizmete sunulacak. Daha yüksek kalitede hizmet vermeyi hedefleyen uygulama sosyal paylaşımları, liste oluşturmayı ve ses kalitesini bir adım daha kaliteli hale getiriyor. 

Beats Music'in en büyük rakibi olarak gösterilen Spotify'da bu arada boş durmuyor. Şirketin gittikçe artan kullanıcı sayısı Beats Music için hatırı sayılır derecede bir rekabetin kapıda olduğunun da göstergesi olarak kabul ediliyor. Ancak Beats Music'in en büyük avantajı zaten kullanıcı bilgileri ve ödeme yöntemleri belirlenmiş olan iTunes kullanıcılarının fazla bir zahmete girmeden Beats Music'e kolayca geçebilecek olmaları.

Billboard haberinde, Beats Music’in spam müzik olarak tabir edilen parçaları ekosisteminin dışına atmış olmasının çok pozitif bir strateji olduğunu da yazdı. Tekrardan kaydedilmiş 'cover' parçalar ya da sadece karaoke için yüklenmiş sözsüz örnekler Beats Music'e dahil olamayacaklar. 

Daha önce çok karmaşık ve kullanılmaz olarak eleştirilen Beats Music'in bu atılımı iPhone kullanıcıları arasında yine büyük bir beklentiye yol açtı.

Apple Yakında Beats'e Mağaza İçi Destek Sağlayacak

Apple, Beats Music'i Kapatabilir!

YORUMLAR