Apple Bu Yıl Dördüncü Bir iPhone Modeli Daha Tanıtabilir

Apple Dördüncü iPhone Modeli

Apple ne zaman yeni bir iPhone modeli tanıtsa, genellikle daha eski modellerini de yeni modellerin yanında tekrar gündeme getiriyor. Böylece Apple eski modellerini, en yeni ve en gelişmiş iPhone’ları satın almayı pek düşünmeyenler için daha uygun fiyatlı iPhone’lar olarak göstermeye çalışıyor. Apple’ın geleneğini bu yıl da devam ettirmesi bekleniyor. Üstelik bunu yenilenmiş bir iPhone 7 modeli ile yapacağı söyleniyor.

iOS geliştiricisi Steve Troughton-Smith, yeni bir iPhone üretimine ait bazı referans kodlar keşfettiğini ve bunun iPhone 7’ye çok benzediğini iddia ediyor. Smith’e göre şu anda üretimde olan ve T500 kod adına sahip olan telefon A10 işlemcisiyle birlikte gelecek. 

Cihazın iPhone 7 ile aynı ekran çözünürlüğüne ve aynı RAM’e sahip olacağı söyleniyor. Yeni telefonun tasarım açısından da iPhone 7’ye büyük oranda benzediği ifade ediliyor. Görünüşe bakılırsa Apple, henüz tüm modellerinde iPhone X’e benzer bir tasarıma geçmeyi düşünmüyor.

Tüm bunlar Apple’ın, 5.8 inç ve 6.5 inç OLED iPhone’lar ve 6.1 inç LCD iPhone’dan sonra giriş seviyesindeki iPhone’lara bir yenisini daha ekleyeceğini gösteriyor. Apple yenilenmiş iPhone 7 ile, en yeni iPhone’lar için çok fazla para harcamak istemeyen müşterilerin dikkatini çekmeye çalışacak. 

Şu anda Apple’ın telefonlarına bakıldığında iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus şirketin amiral gemileri olarak ön saflarda yer alıyor. iPhone 7, iPhone 6s ve iPhone SE modelleri ise daha uygun fiyatlarıyla amiral gemilerinin alternatifleri olarak görülüyor.