Apple, Bugüne Kadar Üretilen En İnce MacBook'u Tanıttı

Apple, Bugüne Kadar Üretilen En İnce MacBook'u Tanıttı

Apple'ın 9 Mart günü (bugün) Apple Watch tanıtımı için düzenlenen etkinliğinde yeni bir MacBook ile daha tanıştık. Bugüne kadar üretilen en ince MacBook olma rekorunu ele geçiren yeni cihaz 12 inç'lik  retina ekrana sahip.

Apple Watch etkinliği devam ederken, uzun süredir çıkması beklenen yeni bir MacBook'da sonunda tanıtıldı. Fansız olarak geliştirilen yeni Macbook'un kalınlığı sadece 13.1 milimetre. Yenilenen klavye ve dokunmatik fare tasarımıyla kolay kullanıma sahip olan yeni MacBook'un göz kamaştırdığını söyleyebilirim.

İncelik rekoruna sahip olan MacBook Air'e göre yüzde 24 daha ince olan yeni MacBook, üretim sürecinde önceki MacBook'ların üretimine göre pek çok değişiklik yaşadı. Bir laptop'ı inceleştirmek ve hafifleştirmek pek kolay bir iş değil. Bu nedenle sınırları zorlayan Apple, yeni MacBook'da geçen sene Windows laptoplarda kullanılmaya başlayan Intel'in Core M işlemcilerini kullandı. Fakat bilindiği üzere bu Core M işlemcilerinin de pil ömrünün çok kısa olması Apple'ın başına çözmesi gereken bir sorun daha çıkardı. Bununda üstsesinden gelen Apple'ın yeni MacBook'u ile oldukça iddialı olduğunu söyleyebilirim. Apple'ın çıkardığı her ürün ile ön planda olduğunu varsayarsak, yeni MacBook'da beni şaşırtmadı.

Önümüzdeki Nisan ayının 10'undan itibaren piyasada satışa çıkacak olan yeni MacBook'un fiyatı ise 1299 Dolar'dan başlıyor. 1.1 GHz Intel Core M işlemci, 8 GB RAM ve 256 GB SSD bulunan cihaz, bol bol seyahat edenler yada gittiği her yerde bilgisayar ihtiyacı duyanlar için gerçekten mükemmel olabilir. Retina ve 2304 x 1440 piksellik ekranı ile oldukça net bir görüntü verecek olan yeni MacBook hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Apple Watch Ürünlerinin Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

YORUMLAR