Apple, Çin'den ABD'ye 7 Uçak Dolusu iPhone X Getirdi

iPhone X 300.000

Apple, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanacak iPhone X talebini karşılamak için seferberlik ilan etti. Şirket, üretimini Çin’de yaptığı telefonları, yedi Boeing 747 ile ABD’ye taşıdı.

Yeni yapılan Apple kampüsünde, eylül ayının ortasında düzenlenen etkinlikte duyurulan iPhone X, yaklaşık beş yıldır geliştiriliyordu. İlk olarak 2012 yılında şirketin özel bir telefon üzerinde çalıştığı söylentileri dolaşmaya başlamışken, ara yüzüne dair kimi görseller de basına servis edilmişti. Uzunca süren geliştirme sürecinin sonunda, Apple’ın onuncu yılına özel olarak piyasaya sürülmeye hazırlanan telefon, oldukça iyi eleştiriler de almıştı.

Halihazırda iPhone 8 ve iPhone 8 Plus satışlarına devam eden; ancak beklediği ilgiyi bulmayan Apple, buna rağmen iPhone X’in yüksek satış rakamlarına ulaşacağını tahmin ederek, büyük bir seferlik başlattı. Üretimini Çin’de yaptığı telefonları Amerika Birleşik Devletleri’ne getirmek için 7 adet Boeing 747 kiralayan teknoloji devi, yaptığı seferlerle 300.000 adet iPhone X’i ABD’ye taşıdı.

İlk dönemdeki satışları karşılamak adına böylesine bir kargo işleminin yapıldığı tahmin edilirken, ABD’ye getirilen telefonların değerinin 2,1 milyar dolardan fazla olduğunun da altı çizildi.

YORUMLAR