Apple, Çin'deki Kullanıcı Datalarını Kaydetmeye Başladı

Apple, Çin'deki Kullanıcı Datalarını Kaydetmeye Başladı

Çin ile Apple'ın arasının pek de iyi olmadığını hepimiz biliyoruz. Özellikle daha önce yayınlanan Çin hükümetinin Apple ürünlerini ülkesinde banlaması haberinden sonra aslında bu konuda tamamen umutlarımız kesmiştik. Fakat görünüşe göre Apple'ın hala umudu var.

Çin'in tüketici oranına baktığımızda aslında Apple'ın çok büyük bir pazar mevcut. Bu yasaklamalara göz yumarak bu hafta Çin'deki raflarda yerini alacak olan iPad ve iPad miniler ile Apple, Çin'deki sunucu odaklı bölgeleri araştırmaya başlayacak ve Çinli kullanıcılar üzerinden kişisel data toplayacak. Açıklanan raporlara göre ise Apple bu data toplama olayını ilk defa Çin'de yapacak. Nedeni sorulduğunda ise Apple'ın verdiği cevap, iCloud teknolojisini geliştirmeye çalıştıkları şeklinde oldu. 

Çin'deki kullanıcıları için aktarım hızını geliştirmeye çalışan Apple, listesine Chine Telecom'u da eklediğini belirtti. Acaba Çin hükümetinin bu konuda cevabı ne olacak? Ya da daha önemli bir soru, bizim de kişisel datalarımız bu şekilde toplanıyor mu?

Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın.

Apple Renkli Logosunu Satıyor

YORUMLAR