Apple Çin'e 25 Tane Daha Mağaza Açacak

Apple Çin'e 25 Tane Daha Mağaza Açacak

Apple ile Çin arasındaki buzlar yavaş yavaş eriyecek gibi. Her ne kadar Çin hükümeti Apple'ı sevmese de halk iPhone 6'ya gösterdiği yoğun ilgi ile tarafını belli etti. Bunun üzerine Apple Çin'e yeni mağazalar açma kararı aldı.

Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda Çin hükümeti resmi kurumlarda Apple'ın kullanılmasını yasaklamıştı ve bu yasak büyük tepki toplamıştı. Halk her ne kadar Çin hükümetinin bu kararını desteklemese de mecbur uymak zorunda kaldı. Apple tarafından bu olaya sessiz kalınırken yasak yavaş yavaş unutuldu. Bunun üzerinden aylar geçti ve Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus adlı amiral gemilerini Çin'de satışa sundu. Dünyanın en kalabalık ülkesinde satışa çıkan bu ürünler yoğun ilgiden dolayı deyim yerindeyse yok sattı. 

Apple yönetimi yoğun ilgiden memnun kaldı ve Çin'de birtakım ziyarette bulundular. Şirketin CEO'su Tim Cook Apple gezisinden olumlu izlenimlerle döndü ve halka yeni mağazalar açılacağını müjdeledi. Planlara göre Apple 2 yıl boyunca durmadan çalışacak ve Çin için 25 tane yeni mağaza açacak. Açılan mağazaların merkezinin Hong Kong ve Tayvan olması bekleniyor. Hali hazırda zaten 10'dan fazla Apple Store bulunuyordu ama Apple'ın 25 mağaza daha açmak istemesi pazar payının ne kadar büyük olduğunun bir göstergesi.

Apple-1 Bilgisayarı Açık Arttırmayla 905,000 Dolara Satıldı

Apple'ın Temassız Ödeme Sistemi Mc Donalds'ta Test Ediliyor 

YORUMLAR