Apple, Corning Glass'a 200 Milyon Dolarlık Yatırım Yapıyor

Apple, Corning Glass'a 200 Milyon Dolarlık Yatırım Yapıyor

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Apple, üretim faaliyetlerini kendi ülkesi ABD'de yürütmeye kararlı gibi görünüyor. Araştırma geliştirme, sermaye ekipmanı ihtiyaçları ve yüksek teknolojili cam işleme faaliyetleri için milyar dolarlık fon ayıran şirket, 200 milyon dolarlık yatırımını Corning Incorporated şirketine veriyor.

Corning CEO'su Wendell P. Weeks'in konuyla alakalı yaptığı açıklamada, bu yatırımla birlikte yurtiçinde 1000 civarında istihdam yaratacaklarını söyledi. Özellikle de Kentucky eyaletindeki Harrodsburg üretim tesisinde bu yatırımdan faylanacaklarını vurguladı.

Şirket, 2007 yılından beri her iPhone için yüksek teknolojili cam tedarik ediyor. Yani Apple'ın bu yatırım kararını yeni almadı, aksine 10 yıllık ortaklıklarını uzatmak istiyor. Hatırlayacak olursanız, bu ayın başlarında Apple CEO'su Tim Cook, üretimi yurtiçinde yapmak için yatırımlarını artıracaklarını ve bunun mantıklı geldiğini söylemişti.

Apple'ın bu sene içerisinde kodlama ve geliştirici eğitimlerine de yatırım yapması bekleniyor. Bu arada, Donald Trump'ın ülkenize dönün çağrısı bir anlamda karşılık bulsa da, Apple'ın Çin'deki girişimlerinden vazgeçmesi pek olası görünmüyor.

Apple Karanlıkta Parlayan Kablo Üretebilir

Apple, ABD'de Üretim Yapmak İçin 1 Milyar Dolar Fon Ayırdı

YORUMLAR