Apple’dan, Hatalı MacBook Pro’ları Geri Çağırması İsteniyor

Apple MacBook Pro

Apple’ın iddialı ürünlerinden biri olan yeni MacBook Pro’lar, beklenmedik bir şekilde şirketin başını ağrıtacak pek çok tepkiye yol açtı. Özellikle klavyelerinde büyük sorunlar bulunan MacBook Pro’ları satın alan kullanıcılar, Apple’ın bu cihazları geri çağırması için imza kampanyası başlattı.

MacBook Pro’lar hakkında kullanıcıların tek şikayet ettiği kısım klavyeler de değil. Heyecan verici bir yenilik olması beklenen Touch Bar da birçok kullanıcı tarafından işlevsellikten uzak bulundu. Ayrıca MacBook Pro’larda daha fazla güce ihtiyaç duyan kullanıcılar da hayal kırıklığına uğramış durumda. Çünkü yeni MacBook Pro’lar 32 GB bellek desteği veremiyor.

Yine de tüm bu sorunlar arasında en çok göze çarpan ve en büyük sorun klavyenin düzgün çalışmaması oldu. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu yeni MacBook Pro’ların klavyesinin istikrarlı çalışmadığını söylüyor. Bazı kullanıcılar da klavyeye küçük bir toz parçası bile girse, klavyenin bazı tuşlarının çalışmaz hale geldiğini belirtiyor.

Apple Insider sitesi de, Apple’ın yeni MacBook Pro modelinin değişen tasarımından dolayı, önceki modellerden iki kat daha fazla klavye sorunu yaşama ihtimali olduğunu söylüyor.

Düzgün çalışmayan klavyeleri olan MacBook Pro kullanıcıları, Apple’ın bu cihazları geri çağırmasını istiyor. Hatta kullanıcılar bu amaç doğrultusunda, “hatalı tasarıma sahip” cihazların geri alınması için “Change.org” üzerinde bir imza kampanyası da başlattı. İmza kampanyasında toplamda 5.000 imzaya ihtiyaç duyuluyor ve bu sayıya kısa zamanda ulaşılacak gibi görünüyor.

13 inç ve 15 inç yeni MacBook Pro’lar için başlatılan imza kampanyasına buradan ulaşabilirsiniz.