Apple'dan, Kullanıcılara Bir Ay Ücretsiz iCloud Fırsatı

Apple tarafından bu sabah yeni bir kampanya başlatıldı. Her iOS kullanıcısına iCloud üzerinden 5GB alan sunan Apple aynı zamanda diğer paketlerini ise bir ay ücretsiz olarak veriyor. Böylelikle fotoğraflarınızı, videolarınız veya dosyalarınızı güvenle internet ortamında saklayabiliyorsunuz.

iCloud'u daha canlı hale getirebilmek ve bu alanda çeşitli şirketlerle yarışa girmek isteyen Apple, her kullanıcısına bedava 5GB dosya alanı sağlıyor. Ancak günümüzde 5GB'in pek de büyük olmadığını belirtmek gerekiyor. Bu anlamda bir kampanya başlatan şirket, iCloud paketlerine abone olanlara bir ay ücretsiz deneyim sunuyor. iCloud üzerinde tüm alanını harcayan ve boş alana sahip olmayan bir kullanıcı daha fazla veri saklamaya çalıştığında ise paketi yenilemeye yönelik bir mesajla karşılaşıyor. 

iCloud Son Yedekleme Tamamlanamadı Hatası Çözümü

Şu anda iCloud üzerinde 50GB, 200GB ve 2TB seçenekleri yer alıyor. Sırasıyla 1 dolar, 3 dolar ve 10 dolar olan bu aboneliklerin ilk aylarına ücretsiz olarak erişim sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca bunların yalnızca başlangıç ücretleri olduğunu belirmek gerekiyor. Her ay fiyatta artış yaşanacağı söyleniyorken abonelikleri istediğiniz zaman iptal edebiliyorsunuz. Yani kullanıcıya belirli bir zorlama yapmayan Apple'ın bu alanda hiç şüphesiz yepyeni bir stratejiye yelken açtığını söylemek gerekiyor.

Son olarak iCloud üzerinden 2017 yılında 30 milyar dolar kazanan ABD'li şirketin 2021 mali yılına göre yaklaşık 50 milyar dolarlık bir gelir elde etmeyi hedeflediği belirtildi. Şirketin yaptığı kampanyalar veya indirimler bu hedefte büyük rol oynuyor. Bakalım iCloud'a istenen ilgi gerçekleşecek mi, zamanla göreceğiz.