Apple’dan Pixar Tadında İçinizi Isıtacak Animasyon Reklamı

Apple’dan Pixar Tadında İçinizi Isıtacak Animasyon Filmi

Yaratıcı reklam çalışmalarıyla her daim adından söz ettirmeyi başaran Apple, bu sefer de Pixar tadında sevimli bir animasyon filmi ile karşımıza çıktı. 

Cupertinolu devin “Share Your Gifts” (Hediyelerinizi Paylaşın) adını verdiği yeni reklamı, MacBook’unda çok fazla zaman geçiren ve hikayeler yazmayı seven bir genç kızın hikayesine odaklanıyor. 

Genç kız, yazdığı hikayeleri beğenmez ve onları yeşil bir kutunun içine koyar, ancak kağıt yığınları artık o kadar büyümüştür ki kutu zar zor kapanır. 

Kızın köpeği soğuk bir kış gecesi yanlışlıkla odanın penceresini açar. Odadaki kağıtlar rüzgarın etkisiyle pencereden dışarı uçar. Kimsenin görmemesi için hemen aşağıya inen kız, rüzgarda savrulan hikayelerinin peşine düşer.

Kağıtları gören insanlar hikayeleri okur ve çok beğenir. Böylece genç kız, paylaşmanın değerli olduğunu ve korkularının üstesinden geldiğini anlar. 

Reklamı izlerken arkada çalan şarkı tanıdık gelmeyebiir, ancak onun da güzel bir hikayesi var. Parça, 16 yaşındaki müzisyen Billie Eilish'e ait. Eilish, birçok genç müzisyen gibi yatak odasında bir Mac’te şarkı sözleri yazmaya başladı. Ve reklamda çalan “come out and play” adlı parçayı da kardeşi Finneas O'Connell ile kaleme aldı. 

Reklamda iPhone, iPad veya Apple Watch yok. Sadece Mac var. Kısacası şirketin bu yıl merkeze oturttuğu ürün Mac gibi görünüyor. Keza Apple CEO’su Tim Cook da sonbahar etkinliği sırasında sahnede, Mac’in şirket için en değerli ürünlerden bir tanesi olduğunu söylemişti. 

Reklamı beğendiniz mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın!