Apple Dijital Çağın Evini Tasarlıyor

Apple Dijital Çağın Evini Tasarlıyor

Apple evinizin kontrolünü ele geçirmek için hazırlanıyor. Teknoloji devi iPhone'unuzu evinizde uzaktan kumanda olarak kullanabileceğiniz bir konut projesi üzerinde çalışıyor.

Teknoloji öncüsü Apple'ın 2 Haziran'da yapılacak Uluslararası Geliştirici Konferansı için teknoloji çağını yansıtan donanıma sahip bir ev konsepti hazırlığında olduğuna dair söylentiler yayılmaya başladı. Yaz aylarında gerçekleştirilen konferanslarda gövde gösterisi yapan rakipleri Google ve Samsung'u alt etmek için hamlesini büyüten şirket, evde ışıklardan güvenlik sistemlerine kontrolü parmaklarınızın ucuna getiren bir yazılım platformu kuruyor. Google'ın daha önce Apple'da çalışan mühendislerin kurduğu Nest'i almasıyla internet bağlantılı programlanabilir termostat ve duman dedektörleri üzerinde hakimiyet kurması, Samsung'un yıllardır üzerinde çalıştığı kendi işletim sistemi Tizen'e sahip gömülü sistemlerle birbiriyle konuşan akıllı beyaz eşya pazarının altyapısını kurması üzerine akıllı ev tasarlamaya girişen Apple, iPhone ve iPad kullanıcılarını böylece Apple TV kutucuğu gibi daha fazla iOS platformlu cihaz almaya yönlendirecek.

Sadece yakınlaşarak veya tek bir hareketinizle size hizmet eden Jetgiller tadında bir evin hayali bile çok konforlu. Ancak her ne kadar Apple önlem aldığını söylese de, korsanların eline sistemi kontrol etmeleri için kolay bir koz vermemek adına biraz şüpheci ve tedbirli yaklaşmakta fayda görüyoruz.

Apple, Beats'i 3.2 Milyar Dolara Satın Alıyor

Apple Sonunda Türkiye Mağazasını Açtı

YORUMLAR