Apple Dizi Sektörüne 1 Milyar Dolarla Girdi

Apple Dizi Sektörüne 1 Milyar Dolarla Girdi

Her geçen gün biraz daha büyüyen dizi sektöründeki payı kaçırmak istemeyen Apple, 1 milyar dolarlık bütçe ayırarak, Game of Thrones gibi dizilerle yarışmak üzere kuracağı platformun temellerini attı.

Game of Thrones bölümleriyle paranın gözüne vurmayı başaran televizyon kanalı HBO'nun bütçesinden neredeyse iki kat kaynakla birlikte dizi sektörüne giriş yapmayı planlayan Apple'ın önümüzdeki sene itibarıyla yaklaşık 10 farklı yüksek bütçeli dizi yayınlayacağı iddia edilmişti. Bu söylentilerden sonra bir açıklama yapan Apple’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue, Game of Thrones gibi diziler üretmek istediklerini söyledi.

Daha önce Sony'nin en önemli çalışanlarından Jamie Erlicht ve Zack Van Amburg'u Apple bünyesine dahil eden ve onların önderliğinde içerik platformunun ilk adımlarını atan Apple, ikiliye Apple Music üzerindeki içeriklerin yönetimi görevini vermişti. Ardından Erlicht ve van Amburg Hollywood'da çeşitli görüşmeler yaparak, ilerleyen günlerde hazırlayacakları diziler için de hazırlıklara başlamışlardı.

İçerik üretme konusunda, ünlü isimlerin jüriliğini yaptığı ve yeni uygulama fikirlerini destekledikleri Planet of the Apps ve James Corden'in ünlü serisi Carpool Karaoke ile tecrübe edinen Apple, buna rağmen Apple Music üzerinden yayınlanan iki programdan da beklediği tepkiyi alamamıştı.

Carpool Karaoke TV Serisinin İlk Fragmanı Yayınlandı

Apple, Planet of the Apps Adlı Dizisinin İlk Bölümünü Yayınladı

YORUMLAR