Apple Dördüncü Çeyrek İçin 10 Milyon iPad Mini Siparişi Verdi

Apple Dördüncü Çeyrek İçin 10 Milyon iPad Mini Siparişi Verdi

Son iddialara göre iPad Mini, 17 Ekim’de tanıtılacak. Kendi çıkmadan dedikoduları dolaşmaya başlayan tablet hakkındaki yeni söylentiler ise üretimi hakkında.

Wall Street Journal’ın raporlarına göre, Asyalı üreticiler, çıkış tarihi dahi kesinleşmeyen iPad Mini için 10 milyon sipariş aldıklarını söyledi ki bu rakam Amazon’un Kindle Fire üretimi için istenen rakamın iki katı dolaylarında.

Görünüşe bakılırsa Apple iPad Mini için büyük planlar yapıyor. Apple’ın talepleri ise üreticiler için büyük zorluk yaratıyor. Topeka Capital analisti Brian White’a göre; iPad Mini’nin karışık tasarımından kaynaklanan zorluklar, şirketin tedarik zinciri tabletin üretiminde oldukça sıkıntılı zamanlar yaşamasına neden oluyor. Bununla birlikte White; Cupertino teknoloji devinin, dördüncü çeyreğin sonuna kadar bir gemi dolusu iPad Mini satarak 5 ya da 7 milyonluk satışa ulaşmayı hedeflediğini söylüyor.

iPhone 5’in tanıtımı sırasında iPad Mini hakkında sızan bilgiler arasında iPad Mini’nin 7.85 inç boyutunda olacağı ve LCD ekrana sahip olacağı yer alıyordu. Bu söylentilere göre iPad Mini’de Retina ekran bulunmayacak. Fiyatının ise $299-349 arasında olacağı söyleniyor. Ayrıca işlemci olarak A5X ya da A6 bulunabilir.

YORUMLAR