Apple, EarPods İsimli Yeni Kulaklığı Tanıttı

Apple, EarPods İsimli Yeni Kulaklığı Tanıttı

EarPods, Apple’ın iPhone 5, iPod Nano ve iPod Touch’ın tanıtım etkinliğinde yer alan yeni ürünlerinden biri, bir kulaklık! Apple’ın yeni kulaklığı, olarak isimlendirebileceğimiz bu ürün, tasarım ve performans açısından dikkat çekici özelliklere sahip.

Ürün hakkında detaylı bilgilere geçmeden önce, Apple’ın EarPods tasarımı için üç yıl harcadığını söylemeliyiz. Tasarım konusunda mükemmeliyetçi bir anlayışa sahip olan ve bu konuda hiç taviz vermeyen Apple’ın bir kulaklık için üç yıl harcaması aslında pek de şaşırılacak bir durum değil. Söz konusu süre boyunca Apple tasarım ekibi 124 farklı prototip kullanarak 600 farklı insan üzerinde çalışmalar yaparak bu ürünü ortaya koydular. Bu testlerin aşırı sıcak ve aşırı soğuk ortamlarda da gerçekleştirildiğini ve olası her türlü senaryoda kulaklığın nasıl bir kullanım ve donanım performansı sergilediğinin kaydedildiğini belirtelim.

EarPods, tasarımı kadar performans konusunda da üzerinde bir hayli çalışılmış bir kulaklık. Apple mühendisleri, akustik açıdan en iyi sonucu almak için kulaklık üzerinden çalışırken, ses yalıtımı çok iyi bir odada yüksek sesle müzik dinleyen bir kişinin yaşadığını müzik deneyimini kulaklık üzerinden aktarmayı amaçlamışlar. Bununla birlikte, kulaklıkla müzik dinlerken ya da başka bir eylemde bulunurken diyafram üzerinden gelen ve vücudumuzdan geldiğini düşündüğümüz iç sesler üzerinde de etkisi var.

Apple etkinliğinde tanıtılan iPhone 5 ile ilgili tüm özelliklere ve bilgilere ulaşmak için "Yeni Nesil iPod Nano Duyuruldu" adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

YORUMLAR